Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Robot DJI RoboMaster S1

Kodi i produktit:
274274
Besueshmëria:
100 %
EAN:
6958265195693
Fokus:
Robot
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi:
DJIROS1

Si të porosisim në Gjirafa50?

74,550 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
7 artikuj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Dizajni i S1 është një shembull ilustrues i efikasitetit të makinerisë. Me konfigurimin e tij të fuqishëm, S1 ju lejon të krijoni, pushtoni dhe shtyni kufijtë atje ku vendosni të shkoni. Dizajni modular lejon që S1 të ndërtohet nga e para, duke rritur argëtimin dhe përvojën e secilit komponent. Falë procesorit të tij të fuqishëm, telekomanda siguron funksionimin e njëkohshëm të funksioneve të tilla si transmetimi i videos me përgjigje të ulët, llogaritja e inteligjencës artificiale, ose programimi dhe zhvillimi. Në të njëjtën kohë, ai koordinon në mënyrë të qetë transmetimin për të ekzekutuar sinjalet e kontrollit. S1 cannon përdor ndriçimin LED për të nënvizuar trajektoren e predhave të topave dhe rrezet infra të kuqe. Rimarrja dhe tingulli i drejtpërdrejtë shtojnë veprim për të përvetësuar atmosferën e fushës së betejës. Për rritjen e sigurisë, lëvizja e armëve dhe kadenca janë të kufizuara, dhe predhat janë bërë me xhel jo toksik. Gama e rrotullimit të gimbalit (pajisjes për të mbajtur një objekt në pozicion) është 540 °, dhe diapazoni i pjerrësisë është 65 °, duke siguruar një fushë pamjeje gjithëpërfshirëse të kamerës së dorës së parë. Motori AC i integruar me drejtues të drejtpërdrejtë funksionon me IMU dhe algoritme të përparuara për të lejuar lëvizjen e lirë të gimbalit me një efekt dridhjeje prej 0.02 ° ± [1], duke siguruar përvojën e transmetimit të imazhit të qetë dhe kontrollit të saktë. S1 Mecanum ka 4 rrota, secila me cilindra 12 të cilët sigurojnë kontroll të saktë të lëvizjes në të gjitha drejtimet. Pezullimi i boshtit të përparmë siguron operacione më të gjithanshme dhe më të lira. Motori S1 përmban një motor të modifikuar M3508I, i cili është i pajisur me një kontrollues të integruar të shpejtësisë, duke siguruar çift rrotullues dalës deri në 250 mNm. Sondat lineare Hall me algoritme të përparuar lejojnë kontroll të mbyllur të lakut për saktësi më të madhe. Mekanizmat shtesë të sigurisë garantojnë një stabilitet të shkëlqyeshëm. 6 pllaka të blinduara inteligjente mbulojnë S1 nga sulmet nga predha xhel ose rrezet infra të kuqe. Sistemi i Arbitrazhit analizon të dhënat e ndikimit të sulmeve dhe i integron ato në lojë në kohë reale. RoboMaster S1 kombinon botën reale me botën digjitale, duke sjellë teori abstrakte në jetë përmes operacioneve praktike. S1 mbështet gjuhët e programimit Scratch dhe Python, duke siguruar përdoruesve një avantazh të ngushtë dhe përvojë frymëzuese në matematikë, fizikë dhe teknologji të inteligjencës artificiale. Mbështet kartat micro SD me kapacitet 64 GB. Kapaciteti i baterisë është 2400 mAh. Kamera ka senzor 12 MP. Rezolucioni maksimal i videos është 1080p. Poashtu roboti ofron mbështetje për Wi-Fi, pajisjet me sisteme operative Android dhe iOS.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
EAN:
6958265195693
Fokus:
Robot
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi:
DJIROS1
Lansuar më:
30. 10. 2019
Prodhuesi:
DJI
Ueb-i i prodhuesit:
Dji.com

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE