Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

MSI Kartelë grafike GeForce RTX 2070 VENTUS 8G

Kodi i produktit:
1106msi
Çip grafik:
GeForce RTX 2070
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000

Si të porosisim në Gjirafa50?

69,875 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelat grafike GeForce RTX sjellin përvojën më të fundit të lojrave në kompjuterin tuaj. Të furnizuara nga arkitektura NVIDIA Turing GPU dhe platforma revolucionare RTX, kartelat grafike RTX sjellin regjistrim në kohë reale të rrezeve, inteligjencë artificiale dhe mbrojtje të programueshme. Kjo kartelë përdor dy freskues të ri VENTUS, të cilët ofrojnë një lakim unik të teheve në krahasim me freskuesit konvencionale për të përmirësuar shpërndarjen e nxehtësisë duke krijuar më shumë presion të ajrit.

MSI Afterburner është kartela grafike overclocking më e përdorura që ju jep kontroll të plotë mbi karrtelën tuaj grafike. MSI Afterburner është plotësisht falas dhe mund të përdoret me të gjitha markat e kartelave grafike.

Karakteristikat kryesore

Kjo kartelë grafike jashtëzakonisht e fuqishme e lojrave përdor një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i cili përdor arkitekturën Turing arrin frekuenca deri në 1620 MHz (të rritur). Kartela ofron 1x konektor HDMI dhe 3x konektorë DisplayPort. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2070
DisplayPort:
EAN:
824142191477
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
175
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
550
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
226
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kodi:
RTX 2070 VENTUS 8G
Lansuar:
13. 2. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2304
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1620
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE