Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2080Ti GAMING OC 11G, 11GB GDDR6, 3.0 x16 Pcle

Kodi i produktit:
243429
Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Ti
Lloji i memories grafike:
GDDR6
TMUs:
272
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
172,680 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
7 artikuj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

GIGABYTE po lançon kartelën e vet jashtëzakonisht të fuqishme grafike. Kartat GeForce RTX sjellin përvojën e fundit të lojrave kompjuterike.

GIGABYTE GeForce vie me prodhuesin e çipit grafik NVIDIA dhe me memorien grafike GDDR6 me kapacitet 11 GB. Për integrim kërkon slotin standard 3.0x16 Pcle. Karta ofron lidhësit 1x HDMI, 3x DisplayPort dhe 1x USB Type-C. Karakteristikat e kartës përfshijnë: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC, dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Ti
DisplayPort:
EAN:
4719331303563
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2.2-Slot
Frekuenca e çipit grafik MHz:
1665
Frekuenca e memories [GB/s]:
616
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
250
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
650
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
352
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
11 264
Kodi i prodhuesit:
GV-N208TGAMING OC-11GC
Lansuar:
22. 8. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
4 352
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
88
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
272
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce RTX 2080Ti GAMING OC 11G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE