Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti GAMING 6G, 6GB GDDR6

Kodi i produktit:
254533
Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Ti
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
42,810 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartelë grafike e lojërave me performancë të lartë. Ju lejon të luani realitet virtual (VR). Për këtë duhet një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikut përdor arkitekturën Turing. Ofron memorie GDDR6 me kapacitet 6GB. Përdor një bus 192-bit. WindForce 3X përmban një ftohës 3x me një dizajn unik. Karta ofron lidhës 1x HDMI dhe 3x DisplayPort. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, karta ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC and HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1660 Ti
DisplayPort:
EAN:
4719331304553
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Frekuenca e çipit grafik MHz:
1680
Frekuenca e memories [GB/s]:
288
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
200
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
450
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës [m]:
280
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
192
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kodi:
GV-N166TGAMING OC-6GD
Lansuar:
23. 2. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
1536
Për t'u përdorur në:
Klasë e lartë
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
48
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
12000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
96
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti GAMING 6G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE