Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kompjuter Dell Alienware Aurora R10, AMD Ryzen 5, 16GB RAM DDR4, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3070, i zi

Kodi i produktit:
314225
Drive Optik:
Jo
EAN:
5397184572405
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 3070
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 5
LLoji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)

Si të porosisim në Gjirafa50?

283,110 Lekë
Ju kurseni : 43,120 Lekë  (15%)
239,990 Lekë * Përfshirë TVSH-në * Çmimet e shfaqura janë me lekë të reja.
15% Zbritje
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompjuteri i lojrave Dell Alienware Aurora R10 në këtë konfigurim përdor një procesor 6-bërthamor AMD Ryzen 5 5600X, i cili ka teknologji SMT për shumëfishim më të butë të detyrave me aftësinë për të përpunuar deri në 2 procese njëkohësisht në një bërthamë të vetme dhe punon me frekuencë prej 3.7 GHz ose deri në 4.6 GHz kur vendoset në modalitetin turbo. Kompjuteri vjen me 16 GB memorie DDR4 (HyperX FURY). Kartela grafike NVIDIA GeForce RTX 3070 me 8 GB memorie grafike GDDR6 kujdeset për daljen e videos. Disku 512 GB SSD M.2 PCIe NVMe është krijuar për sistemin, të dhënat dhe aplikacionet. Ka mjaft porta USB për të lidhur pajisjet periferike të jashtme (6x 2.0, 6x 3.0 / 3.1 / 3.2 Gen 1, 1x 3.1 / 3.2 Gen 2, 1x Tip-C 3.1 / 3.2 Gen 2 dhe 1x Tip-C 3.1 / 3.2 Gen 1). Sigurisht, ju keni lidhjen e nevojshme të rrjetit Killer Gigabit Ethernet, WiFi ac dhe ekziston edhe Bluetooth 5.0. Në këtë rast, procesori ftohet me ajër duke përdorur sistemin CPU Smart Cooling. Furnizimi me energji elektrike sigurohet nga burimi i energjisë 550 W. Paketa përfshin një tastierë dhe maus USB. Sistemi operativ është Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drive Optik:
Jo
EAN:
5397184572405
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 3070
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 5
LLoji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme GB:
512
Ngjyra:
Zezë
Numri i porteve USB-C 3.13.2 Gen 1:
3
Sistemi Operativ:
Windows 10 Home
VR ready:
Vendi i origjinës:
Ireland

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE