Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kompjuter Gjirafa50 Paladin GC115, Intel Core i7, 16GB RAM, 1TB SSD, 2TB HDD, MSI GeForce RTX 3070, i zi

Kodi i produktit:
313168
  • Çmimi i transportit: 200 Lekë
  • Mundësitë e pagesave:
    • Mundësitë e pagesave

Si të porosisim në Gjirafa50?

273,320 Lekë
Ju kurseni : 33,330 Lekë  (12%)
239,990 Lekë * Përfshirë TVSH-në * Çmimet e shfaqura janë me lekë të reja.
12% Zbritje
Vetëm 4
Disponueshmëria:
4 artikuj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kompjuteri i lojrave Paladin GC115 do të bëhet një armë e fuqishme në arsenalin tuaj. Kombinimi i performancës së procesorit Intel Core i7 të gjeneratës së 9-të dhe grafika më e fundit e lojës GeForce RTX 3070 e siguron atë me një shpejtësi të jashtëzakonshme. Kartat grafike GeForce RTX 30 Series ofrojnë performancë të lartë si për lojtarët ashtu edhe për krijuesit. Mundësohet nga arkitektura Ampere - gjenerata e dytë e NVIDIA RTX, e cila vjen me bërthama të reja RT, bërthama Tensor dhe multiprocesorë për transmetim. Ajo siguron lojën më reale të dritës dhe hijes për zbulimin e rrezeve me performancë dukshëm më të lartë se seria RTX 20 dhe tiparet më të fundit të inteligjencës artificiale. Gjurmimi i rrezeve në kohë reale është një zgjidhje për ndriçimin e drejtpërdrejtë, reflektimet dhe hijet, duke ofruar deri në nivelin kinematik të imazhit në lojërat e reja. Sistemi i ftohjes MSI TRI FROZR 2 është krijuar për efikasitet. Prisni ekuilibrin perfekt të freskisë dhe heshtjes për më shumë argëtim gjatë lojërave të pafundme. Ventilatorët TORX FAN 4.0 janë ndërtuar për të bashkëpunuar, me çifte tehsh të lidhura së bashku me një unazë të jashtme, e cila përqendrohet në rrjedhën e ajrit. Ftohësja pasive është përmirësuar për të siguruar më shumë hapësirë dhe ajër të drejtpërdrejtë atje ku është më e nevojshme. Brinjët 2.0-të lakuara të valëve shqetësojnë tingujt e padëshiruar të gjeneruar nga rrjedha e ajrit, duke zvogëluar zhurmën. Procesori me 8 bërthama dhe një shpejtësi të orës deri në 4.9 GHz, ofron performancë të lartë për vendosjen e kërkuar në çdo aplikacion, pavarësisht nëse janë çipat më të fundit të lojrave, transmetim ose kërkesa për krijimin e përmbajtjes. Performanca mbështetet nga 12 MB SmartCache dhe mundësia e lidhjes me dy kanale të memories DDR4. Një palë module të cilësisë së lartë dhe, mbi të gjitha, të shpejtë Kingston DDR4 nga seria HyperX Fury Black me një kapacitet prej 2x 8 GB dhe kohën CL16 për një frekuencë të lartë të funksionimit prej 2666 MHz. Me një kapacitet prej 16 GB, nuk do të keni problem të përdorni aplikacione të shumëfishta në të njëjtën kohë dhe do ta vlerësoni atë edhe në situata kërkuese të tilla si redaktimi i videos dhe krijimi i përmbajtjes multimediale. Përveç performancës së kompjuterit, një aspekt i rëndësishëm është konsumi i tij i energjisë. Furnizimi i besueshëm i energjisë sigurohet nga një furnizim me energji i provuar dhe efikas prej 650W SEASONIC S12III-650 me certifikim 80Plus Bronze, i cili garanton uljen e kostove të funksionimit.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE