Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Pllakë amë MSI MPG, Intel Z390, 64 GB DDR4, ATX

Kodi i produktit:
246229
AMD CrossFireX:
NVIDIA SLI:
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
28,280 Lekë
Ju kurseni : 1,980 Lekë  (7%)
26,300 Lekë * Përfshirë TVSH-në
7% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Modeli MPG Z390 GAMING EDGE AC është i pajisur me linja të forta që pasqyrojnë ngjyra të bukura në kënde të ndryshme për të paraqitur një pamje të shkëlqyer. Pasi ftohja e kompjuterit është element kryesore për performancë të besueshme, MSI ka shtuar mjaft lidhje të plota të kontrollit të freskuesëve për të mbajtur sistemin tuaj të ftohtë.

Karakteristikat kryesore

Kjo pllakë amë ka chipset Intel Z390. Ajo ofron mbështetje socket 1151 për procesorët Intel 8 dhe Intel 9 Core i9 / i7 / i5 / i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron slote 4 DIMM dual-channel DDR4 me kapacitet deri në 64 GB dhe mbështetje prej 2666 MHz deri në 4400 MHz OC. Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 6x USB 3.1 Gen1 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 3x USB 3.1 Gen2 (1x type-A dhe 1x type-C në panelin e pasmë, 1x type-C në panelin e përparmë), 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slote zgjerimi 3x PCI-E 3.0 x16 ( x16 / x0 / x4, x8 / x8 / x4), 3x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ka 6 konektorë SATA 6Gbps dhe 2 konektorë M.2. Ajo mbështet NVIDIA SLI dhe AMD Crossfire. Ka një modul që siguron 802.11ac Wi-Fi dhe Bluetooth ver. 5.0. Pllaka është në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel Z390
DisplayPort:
EAN:
4719072597399
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4400
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Intel - gjenerata e 8-të, Intel - gjenerata e 9-të
HDMI:
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
MPG Z390 GAMING EDGE AC
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
8. 10. 2018
Lidhës të brendshëm:
M.2 (2x), SATA 6Gb/s (6x)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Mbështet CPU:
i9 / i7 / i5 / i3 / Pentum Gold / Celeron
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
3+
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për t'u përdorur në:
Lojë
Prizë:
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
WLAN (WiFi):
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Bashkangjitja Pllakë amë MSI MPG edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE