Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Pllakë amë MSI X299 TOMAHAWK - Intel X299

Kodi i produktit:
217655
AMD CrossFireX:
NVIDIA SLI:
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

42,820 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllakat amë MSI ARSENAL GAMING ofrojnë përvojën më të mirë të lojrave. Ju mund të kontrolloni Mystic Light duke përdorur një aplikacion MSI Gaming ose celularin e menqur. Kështu që ju mund të ndryshoni stilin dhe ngjyrën e ndriçimit brenda sekondave, duke mundësuar që kompjuteri juaj të duket si makinë e re. Me 2048 ngjyra dhe 7 mënyra të ndryshme, Mystic Light ofron mundësi të pafundme për të personalizuar lojrat e secilit lojtarë. Pasi ftohja e kompjuterit është e rëndësishme, MSI siguron lidhje të mjaftueshme për freskues me kontroll të plotë, që ju mundëson të ftohni sistemin tuaj deri në maksimum. Ky produkt MSI mbështet të gjitha standardet e fundit të ruajtjes, që ju lejon të luani lojëra më të shpejta, të rritni nivelet e ngarkesës dhe të keni një avantazh mbi armiqtë tuaj. Poashtu, MSI Audio Boost ofron cilësi më të lartë të zërit duke përdorur komponentë audio cilësorë. Këto ju lejojnë të shijoni një tingull befasues që do të ndihmoj në krijimin e përvojës më emocionuese të lojrave. Karakteristikat kryesore Kjo pllakë amë ka chipset Intel X299. Ajo ofron slot Socket 2066 me mbështetje për procesorin Intel Core X. Pllaka ofron 8 slote DIMM për memorien DDR4 deri në 128 GB dhe mbështetje 2133/2400/2666 MHz (deri në 4266 MHz OC). Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 7x USB 2.0 (3x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 8x USB 3.1 Gen 1 (4x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 3x USB 3.1 Gen 2 (1x type-A dhe 1x type-C në panelin e pasmë, 1x në pllakë), 1x PS / 2, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slote zgjerimi 2x PCI-E 3.0 x16, 1x PCI-E 3.0x16 (x8), 1x PCI-E 3.0x16 (x4) dhe 2x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ofron lidhje 8 x SATA 6gb S, 2x M.2 dhe 1 x U.2. Pllaka ofron mbështetje NVIDIA SLI dhe AMD CrossFireX, si dhe është në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
Intel X299
EAN:
4719072525729
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4 266
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
128
Kodi:
X299 TOMAHAWK
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor U.2:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lansuar:
28. 6. 2017
Lidhës të brendshëm:
ATX 4pin, ATX 8pin, ATX 24pin, ftohës (4x 4pin), ftohës për CPU (1x 4pin), M.2 (2x), SATA 6Gb/s (8x), Thunderbolt (1x), TPM, U.2 (1x), USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte), USB 3.1 (1x porte), uji (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
8
Numri i porteve USB-A 2.0:
3
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
4
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
2
Numri i sloteve për memorie:
8
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Socket 2066
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
USB-C:

Bashkangjitja Pllakë amë MSI X299 TOMAHAWK - Intel X299 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE