Procesor AMD Ryzen 7 2700X

Kodi i produktit:
233928
EAN:
730143309202
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Teknologjia (nm):
12
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
105
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
51250.00 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
(9 artikuj)
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ryzen 7 2700X është procesor i krijuar për t'ju sjellur fuqi dhe performancë të lartë nga arkitektura "Zen" x86. Karakteristikat e avancuara të kësaj arkitekture të kombinuar me teknologjinë më të fundit të procesimit ju sjellin horizonte të reja në ndërtimin e sistemeve kompjuterike sipas dëshirës tuaj. Aksesori është i përshtatur për hapësirën AM4, mban 8 bërthama që funksionojnë nën frekuencat 3.7GHz dhe mund të arrijnë frekuencat 4.3GHz në TurboBoost, mban 16MB cache memorie dhe funksionon me 105W voltazh.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143309202
Emri i kodit:
Zen
Frekuenca operuese [MHz]:
3700
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 350
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar:
Ka mbështetje për Chipset:
AMD A320, AMD B350, AMD X370, AMD X470
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
768
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
4096
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
20 480
Kodi i prodhuesit:
YD270XBGAFBOX
Lansuar:
14. 4. 2018
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i lidhjeve (threads):
16+
Numri i modelit:
Ryzen 7 (Pinnacle Ridge)
Pajisje speciale:
Overclocking automatik, procesim të shumëfishtë, Hyperthreading
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
105
Teknologjia (nm):
12
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 7 2700X edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE