Procesor AMD Ryzen 7 2700X

Kodi i produktit:
233928
EAN:
730143309202
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Teknologjia (nm):
12
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
105
Prodhuesi i procesorit:
AMD

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
48430.00 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
+
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ryzen 7 2700X është procesor i krijuar për t'ju sjellur fuqi dhe performancë të lartë nga arkitektura "Zen" x86. Karakteristikat e avancuara të kësaj arkitekture të kombinuar me teknologjinë më të fundit të procesimit ju sjellin horizonte të reja në ndërtimin e sistemeve kompjuterike sipas dëshirës tuaj.

Aksesori është i përshtatur për hapësirën AM4, mban 8 bërthama që funksionojnë nën frekuencat 3.7GHz dhe mund të arrijnë frekuencat 4.3GHz në TurboBoost, mban 16MB cache memorie dhe funksionon me 105W voltazh.

Vlerësimet

Top procesor! Ja vlen me ba upgrade procesorin nga Ryzen cfardo serie ne kete
Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
730143309202
Emri i kodit:
Zen
Frekuenca operuese [MHz]:
3700
Frekuenca Turbo [MHz]:
4 350
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
I paketuar:
Ka mbështetje për Chipset:
AMD A320, AMD B350, AMD X370, AMD X470
Kapaciteti i memories cache L1 [KB] (total):
768
Kapaciteti i memories cache L2 [KB] (total):
4096
Kapaciteti i memories cache L3 [KB] (total):
20 480
Kodi i prodhuesit:
YD270XBGAFBOX
Lansuar:
14. 4. 2018
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i lidhjeve (threads):
16+
Numri i modelit:
Ryzen 7 (Pinnacle Ridge)
Pajisje speciale:
Overclocking automatik, procesim të shumëfishtë, Hyperthreading
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
AMD
Prodhuesi i procesorit:
AMD
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
105
Teknologjia (nm):
12
Ueb-i i prodhuesit:
Amd.com

Bashkangjitja Procesor AMD Ryzen 7 2700X edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE