Gjirafa50 RTX Gaming, AMD Ryzen 7 2700X, MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 8G, 8GB GDDR6, 16GB RAM 3000mhz, 500GB SSD

Kodi i produktit:
Gji50RTX
  • Çmimi i transportit:200 Lekë
  • Mundësitë e pagesave:
    • Mundësitë e pagesave

Si të porosisim në Gjirafa50?

0.00 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 8G, 8GB GDDR6

Kompania MSI ka sjellur në treg kartelën grafike të fuqishme GeForce RTX 2080 GAMING X. GeForce RTX ju sjell eksperiencën e përsosur të luajtjes së videolojërave. I ndërtuar nën arkitekturën NVIDIA Turing GPU dhe platformën RTX kjo kartelë ju sjell real-time "Ray Tracing", inteligjencë artificiale dhe hijëzim të programueshëm. Kjo kartelë ju ofron 8GB memorie të llojit DDR6.Sorry, the description of the image is missing.

Procesor AMD Ryzen 7 2700X

Ryzen 7 2700X është procesor i krijuar për t'ju sjellur fuqi dhe performancë të lartë nga arkitektura "Zen" x86. Karakteristikat e avancuara të kësaj arkitekture të kombinuar me teknologjinë më të fundit të procesimit ju sjellin horizonte të reja në ndërtimin e sistemeve kompjuterike sipas dëshirës tuaj. Aksesori është i përshtatur për hapësirën AM4, mban 8 bërthama që funksionojnë nën frekuencat 3.7GHz dhe mund të arrijnë frekuencat 4.3GHz në TurboBoost, mban 16MB cache memorie dhe funksionon me 105W voltazh.

Procesor AMD Ryzen 7 2700X


Ftohës për procesor Cooler Master MasterAir MA610P, me dy ftohësa RGB


Pllakë Amë MSI X370 GAMING PRO CARBON - AMD X370

MSI X370 Gaming Pro Carbon është pllakë amë e cila përkrah katër modulet me kapacitet deri 64 GB RAM të tipit DDR4. Kjo pllakë amë ju ofron një seri veçorish që ju mundësojnë të kryeni funksione të ndryshme. Përmban ekranin LED që ju tregon të dhëna mbi gabimet e sistemit. Teknologjia RGB Mystic Light Sync ju lejon që të zgjedhni riprodhimin e ngjyrave përmes një aplikacioni në telefon – MSI Gaming App. Pllaka ka një sistem ventilatorësh për ftohje që operojnë me intensitet deri 2A. Përmban një çip Realtec ALC1220 që përmban teknologjinë Audio Boost e cila shërben për transmetimin e zërit të qartë. Ka një procesor AMD X370 dhe një memorie RAM me kapacitet 64GB të tipit DDR4.Pllakë Amë MSI X370 GAMING PRO CARBON - AMD X370

<!--td {border: 1px solid #ccc;}br {mso-data-placement:same-cell;}-->

Memorie operative Team T-FORCE Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000, e zezë

TEAM T-FORCE Delta është seri e memorieve operative RAM të ndërtuar me ftohës alumini asimetrik dhe dizajn minimalist që ju sjell performancë të mjaftueshme për të luajtur videolojëra në sistemit tuaj kompjuterik në konfigurimet më të larta. Aksesori mban 16GB memorie që operon nën frekuencat 3000 MHz, mbështet teknologjinë Intel XMP 2.0 dhe ka CL16 timing, është pajisur me drita LED RGB të ndryshueshme si dhe mban ngjyrë të zezë.Memorie operative Team T-FORCE Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000, e zezë

Hard disk SSD Samsung 850 EVO, 500GB

Samsung 850 EVO do të rris shpejtësinë e kompjuterit tuaj në nivelet më të larta. Aksesori përdor teknologjinë më të fundit V-NAND për të kontrolluar algortime të komplikuara në mënyrë që t'ju sjell performancë të shpejtë, të sigurt, të besueshme dhe të përshtatshme për një mori pajisje. Aksesori është ndërtuar në formatin 2.5", vjen me kapacitet prej 500GB, mund të lidhet me pllakën amë nëpërmjet platformës SATA III, mund të arrijë shpejtësi deri në 550 MB / s dhe ofron mbështetje për enkriptoim harduerik 256-bit.Hard disk SSD Samsung 850 EVO, 500GB

Kasë Sharkoon NIGHT SHARK RGB, RGB LED, me xham, i zi

Sharkoon NIGHT Shark është kasë për fansat e videolojërave pasi që është pajisur me një mori karakteristikash për t'ju mundësuar që të ndërtoni sistemin kompjuterik sipas dëshirës tuaj. Kasa vjen e përshtatur për pllakat amë të formatit mini-ITX, mATX, ATX dhe E-ATX, mbvan 1x hapësirë 5.25" të jashtme, 3x 3.5" hapësirë të brendshme dhe 5x të brendshme 2.5" për HDD / SSD, është pajisur me portet 2x USB 3.0 dhe 2x USB 2.0 dhe është ndërtuar me madhësi 503 x 210 x 475 mm (Mid-Tower).

Kasë Sharkoon NIGHT SHARK RGB, RGB LED, me xham, i zi

Burim energjie EVGA SuperNova 750 G3

Ky burim energjie ka dizajn elegant i cili operon me energji 750 W. Posedon ftohësin me diametër 140 mm, i cili e mundëson operimin e burimit në temperaturë optimale, me efiçiencë mbi 91%. Posedon konektuesin për në pllakën amë me 24 gjilpëra, dy të tjerë shtesë dhe një për power supply me gjilpëra 4 + 4. Përkrah formatin e pllakës amë ATX. Ofron mbrojtje ndaj mbi-tensionit, ndër-tensionit, lidhjes së shkurtë dhe mbi-nxehjes.

Burim energjie EVGA SuperNova 750 G3

Vlerësimet

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE