Euro
Lek
Euro
Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.
E shitur
Foto e Kompjuter HAL3000 Alfa Gamer Pro 3060, AMD Ryzen 7, 16GB DDR4 3200MHz RAM, 1TB SSD, GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC, i zi
Foto e Kompjuter HAL3000 Alfa Gamer Pro 3060, AMD Ryzen 7, 16GB DDR4 3200MHz RAM, 1TB SSD, GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC, i zi
Foto e Kompjuter HAL3000 Alfa Gamer Pro 3060, AMD Ryzen 7, 16GB DDR4 3200MHz RAM, 1TB SSD, GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC, i zi
Foto e Kompjuter HAL3000 Alfa Gamer Pro 3060, AMD Ryzen 7, 16GB DDR4 3200MHz RAM, 1TB SSD, GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC, i zi
Foto e Kompjuter HAL3000 Alfa Gamer Pro 3060, AMD Ryzen 7, 16GB DDR4 3200MHz RAM, 1TB SSD, GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC, i zi
Foto e Kompjuter HAL3000 Alfa Gamer Pro 3060, AMD Ryzen 7, 16GB DDR4 3200MHz RAM, 1TB SSD, GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC, i zi
Foto e Kompjuter HAL3000 Alfa Gamer Pro 3060, AMD Ryzen 7, 16GB DDR4 3200MHz RAM, 1TB SSD, GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC, i zi

Kompjuter HAL3000 Alfa Gamer Pro 3060, AMD Ryzen 7, 16GB DDR4 3200MHz RAM, 1TB SSD, GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC, i zi

Vlerëso
Garancioni: 1 vjet Kodi:
2,290.73 €

Përfshirë TVSH-në

Disponueshmëria:
Jashtë stokut
Më dërgo email kur ky produkt është në stok
Vetëm klientët e regjistruar mund të përdorin këtë funksion
Pagesa të sigurta

Makinat e njohura të lojrave të brezit të ardhshëm HAL3000 Alfa Gamer vijnë me fuqinë e teknologjive më të fundit dhe janë përsëri një kombinim i shkëlqyeshëm i çmimit, cilësisë së përbërësit dhe performancës. Brezi i ri HAL3000 Alfa Gamer ju ofron konfigurime të ekuilibruara në mënyrë optimale që gjithmonë mund të qetësojnë pasionin e lojrave të një game të gjerë lojtarësh.

Baza e kompletit është pllaka GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2 me chipset AMD B550 i pajisur me një procesor 8-bërthamor AMD Ryzen 7 5800X, i cili ka teknologji SMT për shumëfishim më të qetë me aftësinë për të përpunuar deri në 2 procese njëkohësisht në një bërthamë dhe është me kohë në 3.8 GHz ose deri në 4.7 GHz. në modalitetin turbo. Procesori plotësohet më tej nga një memorie operative 16 GB DDR4 me një shpejtësi të orës 3200 MHz (2x 8 GB Kingston HyperX FURY). Prodhimi i videos sigurohet nga karta grafike GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12G me çipin NVIDIA GeForce RTX 3060, i cili ka 12 GB memorie GDDR6. Një hard disk është krijuar për të dhënat dhe aplikacionet tuaja 1 TB SSD M.2 PCIe NVMe. Hardueri ruhet në kasën e kompjuterit SilentiumPC Regnum RG6V EVO TG ARGB, ku furnizimi me energji sigurohet nga një furnizim me energji 700W SilentiumPC Vero L3 me efikasitet 80Plus Bronze. Temperaturat e ulëta të funksionimit të procesorit sigurohen nga ftohësi i fuqishëm SilentiumPC Grandis 3 EVO ARGB. Kompleti i kompjuterit vjen me sistemin operativ Windows 10 Home.

EAN:
8592457205463
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
RJ-45:
Po
VR Ready:
Po
Kodi:
PCHS2478
Gjerësia mm:
221
Lartësia mm:
470
Trashësia mm:
443
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
6
Besueshmëria:
100 %
Kapaciteti i memories GB:
16
Frekuenca e memories MHz:
3200
Memorie e brendshme GB:
1000
Kapaciteti i SSD-së GB:
1000
Kapaciteti i memories grafike MB:
12 288
Energjia elektrike maksimale W:
600
Lloji i kartës grafike:
Dedikuar
Ray-tracing:
Po
Lansuar:
3. 3. 2021
Modeli i procesorit:
5800X (3.8 / 4.7GHz 8 bërthama / 16 threads)
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Slot për memorie:
4 (2 të lira)
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 7
Numri i hard disqeve:
1
Lloji i hard diskut:
SSD
Numri i porteve USB-C 3.1/3.2 Gen 2:
1
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Prodhuesi:
HAL3000
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Ngjyra:
Zezë
Lloj i kartës së rrjetit:
2,5 GLAN
DisplayPort:
Po
HDMI:
Po
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 3060
Drive optik:
Není
0

0 Vlerësime

Blej menjëherë
Kompjuter HAL3000 Alfa Gamer Pro 3060, AMD Ryzen 7, 16GB DDR4 3200MHz RAM, 1TB SSD, GIGABYTE GeForce RTX 3060 EAGLE OC, i zi
2,290.73 €
Sasia:0
GjirafaFLEX: Jo