Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Laptop ASUS ROG Zephyrus G14 GA401 pa AniMe Matrix, 14" Full HD, AMD Ryzen 5, 16GB RAM DDR4, 512GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti, i bardhë

Kodi i produktit:
289696
Bateri:
4-qelizore, 76Wh
Përmbajtja e pakos:
Adapter, laptop
Mbështet DisplayPort:
Mbështet Power Delivery:
Memorie e brendshme GB:
512

Si të porosisim në Gjirafa50?

189,750 Lekë
Ju kurseni : 48,419 Lekë  (26%)
141,331 Lekë * Përfshirë TVSH-në * Çmimet e shfaqura janë me lekë të reja.
26% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare. Një laptop lojërash unik i hollë me performancë të madhe, ky është ASUS ROG Zephyrus G14. Trupi i tij shumë i hollë dhe i lehtë fsheh performancën që mund t'i rezistojë krahasimeve me një kompjuter desktop të nivelit të lartë. Luani në mënyrë profesionale kudo që dëshironi me laptopin ROG Zephyrus G14. ROG Zephyrus G14 (GA401II) është afërsisht 17.9 mm i hollë dhe ndërtimi i tij është gjithashtu shumë i lehtë me një peshë vetëm përafërsisht 1.6 kg. Falë ndërtimit të mbulesës prej alumini dhe bazës së bërë nga një aliazh alumini dhe magnezi, është jashtëzakonisht i qëndrueshëm dhe në të njëjtën kohë duket vërtet ekskluziv. Edhe në një dizajn të tillë të hollë, sistemi inteligjent i ftohjes mund të sigurojë një performancë të shkëlqyeshme ftohjeje edhe në ngarkesë maksimale duke ruajtur zhurmë të ulët. Laptopi është i pajisur me teknologjitë më të reja të audios ASUS dhe Dolby Atmos, të cilat japin tinguj më të qartë, më të fortë dhe më të saktë, kështu që çdo veprim tingëllon si i vërtetë dhe ju tërheq fjalë për fjalë në lojë. Dy tweeter krijojnë tinguj me frekuencë të lartë drejtpërdrejt tek ju, ndërsa dy subwoofer ofrojnë bas, vëllim dhe dinamikë të thellë të forcuar nga funksioni inteligjent i përforcuesit të zërit. Ky model i laptopit ASUS ROG Zephyrus G14 (GA401II) përdor një procesor 6-bërthamor AMD Ryzen 5 4600HS, i cili ka teknologji SMT për shumëfishim më të butë me aftësinë për të përpunuar deri në 2 procese njëkohësisht në një bërthamë. Procesori operon me një frekuencë prej 3 GHz, ose deri në 4 GHz në modalitetin e frekuencës turbo, dhe plotësohet me 16 GB memorie RAM të llojit DDR4 (8 GB në pllakë / 8 GB slot). Pamjet në ekranin 14 " Full HD (120 Hz, 1920 x 1080 px, niveli IPS, 300 nit, 100% sRGB, Pantone Validated) sigurohen në kombinim me një kartelë grafike NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti me 4 GB memorie GDDR6. Një disk 512 GB SSD M.2 PCIe NVMe është i gatshëm për të dhënat e përdoruesit. Një numër i ndërfaqeve janë gjithashtu të integruara, duke përfshirë wireless Wi-Fi ac dhe Bluetooth 5.0, 2x porte USB 3.0 / 3.1 / 3.2 Gen 1, 2x porte USB Tip-C 3.1 / 3.2 Gen 2, lidhës audio të kombinuar, HDMI dhe një tastierë lojërash me ndriçim. Shasia është bërë në një kombinim të një mbulese alumini dhe një baze aliazhi magnezi dhe alumini. Laptopi mundësohet nga një bateri 76 Wh dhe vjen me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bateri:
4-qelizore, 76Wh
Besueshmëria:
100 %
Bluetooth:
Diagonalja e ekranit:
14
Drive optik:
Jo
EAN:
4718017702812
Frekuenca e memories MHz:
3200
Frekuencë Hz:
120
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Renoir
Gjerësia mm:
324
HDMI:
Kapaciteti i memories GB:
16
Kapaciteti i memories grafike MB:
6144
Kapaciteti i SSD-së GB:
512
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti
Kodi:
GA401II-HE008T
Lansuar:
6. 6. 2020
Lartësia mm:
17,9
Lloj i kartës së rrjetit:
WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i kartës grafike:
E dedikuar
Lloji i memories:
LPDDR4 (në pllakë amë)
Lloji i procesorit:
AMD Ryzen 5
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Materiali:
Alumin, Magnez
Mbështet DisplayPort:
Mbështet Power Delivery:
Memorie e brendshme GB:
512
Modeli i procesorit:
4600H(3/4GHz 6jader/12vláken)
Ngjyra:
Bardhë
Numri i hard disqeve:
1
Numri i porteve USB-A 3.03.13.2 Gen 1:
2
Numri i porteve USB-C 3.1/3.2 Gen 2:
2
Pa taste numerike:
Përmbajtja e pakos:
Adapter, laptop
Pesha kg:
1.6
Prodhuesi:
ASUS
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Sipërfaqja e ekranit:
E pashkëlqyeshme
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Slot për memorie:
1 (0 volných)
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Tastier me ndriçim:
Trashësia mm:
220
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni i Bluetooth:
V5.0
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE