Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Laptop MSI GF75 Thin 8RD-018CZ, Intel Core i7, 16GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD, 17.3" Full HD, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, i zi

Kodi i produktit:
252118
Bluetooth:
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Kuq
Numri i hard disqeve :
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
173,610 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Gaming laptop MSI GF75 Thin 8RD

Laptop elegant dhe i fuqishëm 17.3 " me një kornizë të hollë rreth ekranit, MSI GF75 Thin kombinon teknologjinë e avancuar si dhe komponentë të fuqishëm dhe me kosto efektive, dhe ju mund të shijoni lojrat tuaja të preferuara në çdo kohë, kudo me MSI GF75 Thin.

Trup dhe kornizë të hollë

Laptopi i serisë GF75 Thin ju tërheq me vetëm 23.1 mm të ndërtimit dhe madhësinë maksimale të imazhit në sajë të një kornize të hollë që e bën ekranin rreth 88% të sipërfaqes së mbuluar të laptopit.

Gjenerata e re e performancës

Gjenerata e 8-të Intel e familjes Coffee Light është rritur nga numri i rritur i bërthamave dhe arkitektura e përmirësuar. Tani laptopët mund të krahasohen me performancën e desktopëve klasikë dhe ofrojnë deri në 40% të performancës më të shpejtë me bërthamat e tjera. Përjetoni një performancë me procesorin e ri katër ose gjashtë bërthamësh të Coffee Lake.

Grafika e performancës në serinë GeForce GTX 10

MSI GF75 Thin 8RD është i pajisur me një kartë grafike të fuqishme të ndërtuar mbi çipin modern grafik NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, që sjell një performancë më të lartë dhe efikasitet me përdorimin e teknologjisë FinFET dhe mbështetjen e DirectX 12. Grafika GeForce GTX 1050 është krijuar posaçërisht për përvojën më të mirë të lojrave me definicion të lartë. Përjetoni një rritje të ndjeshme të performancës në dallim me gjeneratën e mëparshme grafike NVIDIA GeForce GTX.

Fuqia në dispozicion për lojëra

MSI GF75 Thin 8RD është e pajisur me një procesor modern të gjeneratës së 8-të Intel Core kombinuar me shpejtësinë grafike NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti dhe memorien operative DDR4, si dhe laptopi është i gatshëm jo vetëm për lojërat kompjuterike por edhe për aplikacione. Një veçori shtesë që shton performancë edhe më të madhe është aftësia për të instaluar disqet SSD M.2 duke përdorur PCI-E Gen 3.0 x4 dhe NVMe, përveç disqeve konvencionale.

Teknologjitë e avancuara audio

Në rastin e GF75 Thin Series MSI, nuk ka asnjë teknologji për prodhim të saktë audio. Ju keni teknologjinë audio të avancuar Audio Boost dhe Nahimic 3 për të ofruar më shumë cilësi të prodhimit të zërit. MSI Audio Boost rrit dinamikën dhe detajet e zërit me përforcues të optimizuar për një zë të përsosur në kufje, së bashku me teknologjinë e workshop-it Nahimic për t'ju çuar në veprim.

Fuqia dhe konsumi nën kontroll

Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopit, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Center 2.0. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop.

I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë

Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit ofron teknologjinë ekskluzive të MSI Cooler Boost 3 me 2 freskues, 4 tuba heta dhe 4 shkarkime. Dy qarqe ftohëse, një për procesorin dhe grafikën, dhe tubi i nxehtësisë, shkarkojnë në mënyrë efikase dhe shpejt nxehtësinë e rrezatuar nga trupi i laptopit.

Aplikacionet e ndërtuara

Një rishqyrtim i plotë i sistemit tuaj do të sigurojë një aplikim të zgjeruar të Dragon Center 2.0. Merrni qasje të shpejtë në të gjitha veçoritë nga një vend dhe mund të monitoroni menjëherë performancën e sistemit në kohë reale, të krijoni pamje, modalitetet e SHIFT, të përdorni aplikacionin tuaj celular dhe të shpejtoni zgjidhjem e problemeve. MSI App Player unik ju ofron një lojë të përsosur midis kompjuterit dhe celularit.

Vetitë kryesore

Ky model i MSI GF75 Thin 8RD përdor procesorin Intel Core i7-8750H 6-core, i cili përmban teknologjinë HyperThreading, me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Procesori punon në 2.2 GHz, mbështet TurboBoost me aftësinë për të rritur frekuencën e operimit në 4.1 GHz, dhe është zgjeruar më tej me 16 GB memorie DDR4 (1 modul / 2 slote). Ekrani 17.3 "Full HD me rezolucion 1950x1080 piksel IPS me kartelën grafike NVIDIA GeForce GTX 1050 TI Max-Q 4GB GDDR5 siguron hard disqe 256GB SSD M.2 PCIe NVMe dhe 1 TB HDD. Laptopi nuk është i pajisur me një disk optik. Lidhjet e rrjetit janë Wi-Fi ac, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth 5.0. Ju keni HDMI (4K @ 30Hz), USB 3.1 Type-C Gen 1 dhe 3x USB 3.0 / 3.1 Gen 1. E integruar është edhe një kamerë HD dhe tastiera me ndriçim. Prodhimi audio mundësohet nga Nahimic 3, Audio Boost, 2x 2W altoparlantë dhe lidhje audio. Fuqia është e mundësuar nga bateria 3-cell 51 Wh dhe laptopi punon me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
17.3
Drive optik:
Jo
EAN:
4719072608231
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
397
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4096
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Lartësia [mm]:
23,1
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
1 256
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Kuq
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Pesha [kg]:
2.2
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
7 200
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
260
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:

Bashkangjitja Laptop MSI GF75 Thin 8RD-018CZ edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE