Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Laptop MSI GL63 8SE-463CZ, 15.6", Intel Core i7, 16GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD, RTX 2060, i zi

Kodi i produktit:
257933
Bluetooth:
V5.0
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Kuq

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
200,080 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare. Pajisuni me notebook për lojë apo punë të përditshme me teknologji te avancuar si dhe me komponenta me kosto efektive. Kombinim i fuqisë nga familja e Intel Coffee Lake dhe grafika NVIDIA GeForce RTX. Ju mund të argëtoheni me lojrat tuaja te preferuara në cdo kohë dhe kudo me MSI GL63 8SE. Ky model i veçantë i MSI GL63 8SE përdorë një procesor 6-berthamësh Intel Core i7-8750H që operon në 2.2 GHz dhe mbështet TurboBoost me një shtrirje frekuence deri në 4.1 GHz. Procesori ka teknologjinë HyperThreading për një shumëfishim të efektshëm me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bërthamë të vetme dhe është plotësuar me 16 GB memorie DDR4 (2 module / 2 slote). Ekrani me 15.6 "120Hz Full HD ekran me një rezolucion prej 1920 x 1080 piksel të mbështetur nga NVIDIA GeForce RTX 2060 me 6 GB memorie grafike GDDR6. Për një sistem, të dhëna dhe aplikacione janë gati hard drives 256 GB M.2 PCIe SSD NVMe dhe 1 TB HDD Në këtë rast, pajisja optike nuk përfshihet. Sigurisht që ekzistojnë një numër i interfaceve përfshirë Wi-Fi ac, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth 5.0 Konektoret USB të mjaftueshëm (2x 3.0 / 3.1 Gen 1, 1x 3.1 Gen 2 dhe 1x USB-C 3.1 Gen 2) Mund të përdoret një aparat fotografik HD i dobishëm, output HDMI (4K @ 60Hz) dhe Mini DisplayPort ose një tastierë SteelSeries me ndriqim të pasëm ngjyrë të kuqe. Për furnizim me energji përdorë bateri 51 Wh. Përdorë sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
V5.0
Diagonalja e ekranit ["]:
15.6
Drive optik:
Jo
EAN:
4719072631062
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Frekuencë [Hz]:
120
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
383
HDMI:
Kapaciteti i HDD-së [GB]:
1000
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kapaciteti i memories [GB]:
Kapaciteti i SSD-së [GB]:
256
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 2060
Kodi:
GL63 8SE-463CZ
Lansuar:
29. 3. 2019
Lartësia [mm]:
29.5
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
TN
Lloji i hard diskut:
SSD + HDD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
1 256
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Kuq
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
1
Pesha [kg]:
2.3
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
RJ-45:
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
5400
Sipërfaqja e ekranit:
E pashkëlqyeshme
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
260
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Bashkangjitja Laptop MSI GL63 8SE-463CZ edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE