Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Laptop MSI GS75 Stealth 8SF-026CZ, Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, 17.3" Full HD, NVIDIA GeForce RTX 2070, i zi

Kodi i produktit:
252097
Bluetooth:
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB

Si të porosisim në Gjirafa50?

304,380 Lekë
Ju kurseni : 43,960 Lekë  (14%)
260,420 Lekë * Përfshirë TVSH-në
14% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

MSI GS75 8SF Stealth Ky laptop është i pajisur me mbështetje të teknologjisë vizuele Ray-tracing. Laptopi i fuqishëm dhe elegant 17.3 ", ka një kornizë me dizajn ngjyrë të zezë dhe artë. Përveç performancës së shkëlqyer të këtij laptopi, ju do të habiteni nga ndërtimi i tij i hollë 19 mm dhe madhësia maksimale e imazhit falë kornizës ultra të hollë 5.2 mm. Grafika e fuqishme GeForce RTX 2070 Max-Q Çipi i grafikës NVIDIA Turing sjell teknologji të reja në botën e lojës për përvoja edhe më të mira. Zbulo teknologjinë revolucionare e cila me mbështetjen e saj përmirëson ndjeshëm cilësinë e imazhit në lojëra. Teknologjia Ray-Tracing në kohë reale rrit cilësinë e imazhit në nivele të reja në lojëra. Fuqia informatike trajton algoritme komplekse të inteligjencës artificiale në kohë reale dhe arkitektura e re siguron teknologji më të efektshme të mbrojtjes nga drita. Poashtu, performanca e lartë mbështet memorien super të shpejtë GDDR6. Performancë më e mirë e të gjithë komponentëve Me MSI GS75 8SF Stealth, ju merrni performancë të shkëlqyer në të gjitha aspektet. Performanca e lartë arrihet me procesorin e gjeneratës së 8-të Intel Core të kombinuar me grafikë të fuqishme NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q dhe memorie DDR4. Zgjidhjet e ruajtjes së lartë janë M.2 SSD drives nga SATA në PCIe NVMe. Hapësira më e shpejtë e ruajtjes është e disponueshme me teknologjinë MSI Super RAID 4, me dy disqe NVMe PCIe M.2 SSD në fushën RAID 0. Tastiera ekskluzive e lojës Laptopi i lojrave MSI GS75 8S Stealth ju ofron një tastierë të jashtëzakonshme nga ikona e lojës SteelSeries, e cila përmban një ndriçim të veçantë RGB për çdo buton. Aftësia për të rregulluar secilin buton individualisht me SteelSeries Engine 3 ju jep kontroll maksimal mbi lojë. Ngjyra perfekte Teknologjia MSI True Color 2.0 siguron që secili panel në laptop MSI të sjellë një riprodhim të jashtëzakonshëm të ngjyrave. Ju merrni besnikëri të shkëlqyeshme me ngjyra jo vetëm për lojëra, por edhe për aplikacione të tjera grafike. Lidhje e shpejtë e rrjetit Laptopi përdorë zgjidhjen Killer DoubleShot Pro për menaxhimin e rrjetit të inteligjent, duke përfshirë edhe Killer Gigabit Ethernet dhe Wi- Fi 802.11ac Wireless Killer. Kjo siguron një përgjigje më të shpejtë të pajisjes dhe gamë më lartë të frekuencave, që janë të rëndësishme në luajtjen e pandërprerë të lojrave në internet. Tingull i përsosur për lojëra dhe multimedia Karakteristikat e lojës dhe multimedias të këtij laptopi përfshijnë teknologjinë audio të avancuar të Nahimic VR duke ofruar mbështetje të zërit rrethues 7.1 në kufjet tuaja stereo të kombinuara me një ESS SABER Hi-Fi DAC të shkëlqyeshëm për të prodhur zë më cilësor. Kontrolli i ri intuitiv i Nahimic 3 përmirëson jo vetëm zërin rrethues gjatë lojës, por edhe kur dëgjoni muzikë dhe shikoni filma. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Ju mund të kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Center 2.0. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit ofron teknologjinë ekskluzive të MSI Cooler Boost Trinity + me 3 freskues Whirlwind Blade me qarkullim më të madh të ajrit. Dy qarqe ftohëse, një për procesor dhe grafikë, me 7 tuba nxehtësie, në mënyrë efikase dhe të shpejtë lirojnë nxehtësinë nga trupi i laptopit. Ekrani MSI Matrix Ekrani MSI Matrix ju jep një eksperiencë të mrekullueshme të lojrave dhe argëtimit multimedial në laptopin tuaj GS75. Ju mund të përdorni televizorë dhe monitorë me ekran të madh me një rezolucion deri në 3840 × 2160 piksel për të luajtur lojëra ose për të parë filma me definicion të lartë. Lidhni deri në 3 ekrane të jashtme njëkohësisht nëpërmjet HDMI, mini DisplayPort dhe Thunderbolt 3 për të marrë gjithsej 4 shfaqje. Aplikacionet e ndërtuara Me aplikacionin Dragon Center 2.0 ju merrni qasje të shpejtë në të gjitha tiparet nga një vend dhe kontrolloni menjëherë performancën e sistemit tuaj në kohë reale, vendosni ndriçimin LED, rregulloni ekranin, modet SHIFT, përdorni aplikacionin celular dhe zgjidhni problemet shpejt. Vetitë kryesore MSI GS75 8SF Stealth përdorë procesorin Intel Core i7-8750H 6-bërthamësh, që përmban teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Procesori operon në frekuencë 2.2 GHz, mbështet TurboBoost me aftësinë për të rritur frekuencën e operimit në 4.1 GHz, dhe është i zgjeruar më tej me 16 GB memorie DDR4 (1 modul / 2 slote). Ekrani 17.3 "144Hz IPS-level Full HD (1920 x 1080 dots, 100% sRGB) është i kombinuar me kartelën grafike NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q 8GB GDDR6 dhe gjithashtu përmban hard disk 512GB SSD PCIe NVMe (+ 2x slot i lirë M.2). Laptopi nuk është i pajisur me disk optik. Lidhjet e rrjetit janë Wi-Fi ac, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth 5.0. Ju keni 1 x HDMI (4K @ 60Hz), 1 x Thunderbolt 3 me USB-C 3.1 Gen 2, USB-C 3.1 Gen 1 dhe 3x USB 3.0 / 3.1 Gen 1. E integruar poashtu është një videokamerë dhe tastiera SteelSeries ka ndriçim RGB për çdo buton veçmas. Prodhimi audio ofrohet nga altoparlantët Dynaudio, Nahimic 3 / VR, Hi-Res Audio dhe lidhje audio. Fuqia është mundësuar nga një bateri 4-qelizore 82 Wh dhe laptopi punon me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
17.3
Drive optik:
Jo
EAN:
4719072619244
Frekuenca e memories [MHz]:
2666
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
396,1
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kapaciteti i memories [GB]:
16
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce RTX 2070
Kodi:
GS75 Stealth 8SF-026CZ
Lansuar:
29. 1. 2019
Lartësia [mm]:
18,95
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
144 Hz, IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
512
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Pesha [kg]:
2,25
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Thunderbolt:
Trashësia [mm]:
259,5
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Bashkangjitja Laptop MSI GS75 Stealth 8SF-026CZ edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE