Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Laptop MSI GT63 8RG-033CZ Titan, Intel Core i7, 16GB RAM, 15.6" Full HD, 256GB SSD + 1TB HDD, NVIDIA GeForce GTX 1080, i zi

Kodi i produktit:
234478
Bluetooth:
Prodhuesi:
MSI
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB

Si të porosisim në Gjirafa50?

256,360 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

MSI GT63 8RG Titan Laptopi MSI GT63 8RG është i pajisur me teknologji të avancuar, i mundësuar nga procesorë të gjeneratës së 8-të Intel të kombinuar me kartën grafike NVIDIA GeForce GTX 10 Series. Ky laptop i lojrave ju ofron një tastierë të jashtëzakonshme nga ikona e lojës SteelSeries, e cila përmban një ndriçim të veçantë RGB për secilin buton. Tastiera është ideale për lojtarët profesionistë dhe aftësia për të rregulluar secilin buton individualisht me SteelSeries Engine 3 ju jep kontroll maksimal mbi lojë. Laptopi përdor zgjidhjen Killer DoubleShot Pro për menaxhimin e rrjetit të zgjuar, duke përfshirë Killer Gigabit Ethernet dhe Wi- Fi 802.11ac Wireless Killer. Kjo siguron një përgjigje edhe më të shpejtë të pajisjes dhe gamë më lartë të frekuencave, që janë të rëndësishme në luajtjen e pandërprerë të lojrave në internet. Kurse për sa i përket ngjyrave, teknologjia MSI True Color siguron që secili IPS-Level në laptopin MSI të sjellë një riprodhim të jashtëzakonshëm të ngjyrave. Ju merrni besnikëri të shkëlqyeshme me ngjyra jo vetëm për lojëra, por edhe për aplikacione të tjera grafike. Modelet e selektuara Full HD gjithashtu ofrojnë një panel 120-Hz Wide-View. Performanca grafike në serinë GeForce GTX 10 MSI GT63 8RG Titan përmban një kartë grafike të fuqishme të ndërtuar mbi çipin modern grafik NVIDIA GeForce GTX 1080, që ofron një performancë më të lartë dhe efikasitet me përdorimin e teknologjisë FinFET dhe mbështetjen e DirectX 12. Grafika e serisë GeForce GTX 10 është krijuar posaçërisht për realitetin virtual dhe përvojën më të mirë të lojrave në definicion të lartë. Përjetoni një rritje të ndjeshme të performancës në dallim me gjeneratën e mëparshme grafike NVIDIA GeForce GTX. Performanca më e mirë e të gjithë komponentëve Me GT63 8RG Titan ju merrni performancë të shkëlqyer në të gjitha aspektet. Laptopi është i pajisur me procesor të gjeneratës së 8-të Intel Core të kombinuar me shpejtësinë grafike NVIDIA GeForce GTX 10 Series dhe memorien DDR4. Një tjetër pjesë e rritjes së performancës tashmë të shkëlqyer është aftësia për të instaluar disqet M.2 SSD duke përdorur teknologjinë PCI-E Gen 3.0 x4 dhe NVMe. Laptopi ofron pozicione 1x SSD M.2 (Combi NVMe PCIe Gen3 x4 / SATA), 1x 2.5 "HDD dhe 4x slot memorie (deri në 64 GB). Një tjetër avantazh i këtij laptopi, është mbështetje e NVIDIA G-Sync për një lojë të përkryer dhe të qetë. Tingull i përsosur për lojëra dhe multimedia Karakteristikat e lojës dhe multimediës të këtj laptopi përfshijnë teknologjinë e lartë të zërit Nahimic VR, duke dhënë zë rrethues 7.1 në kufjet e juaja. Kontrolli i ri intuitiv i Nahimic 3 përmirëson jo vetëm zërin rrethues gjatë lojës, por edhe kur dëgjoni muzikë dhe shikoni filma. Sistemi i altoparlantëve Dynaudio 4x 2W dhe subwoofer-i 1x 3W gjithashtu do t'ju japin një tingull shumë të fortë. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Ju mund të kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Center 2.0. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit ofron teknologjinë MSI Cooler Boost 5 ekskluzive në laptop, e cila tani është edhe më e mirë me më shumë tuba të nxehtësisë dhe freskues Whirlwind Blade me më shumë tehe. Dy qarqe ftohëse, një për procesorin dhe grafikën, dhe një numër i madh i tubave të nxehtësisë shpërndajnë me efikasitet dhe shpejt nxehtësinë nga trupi i laptopit. Ekrani MSI Matrix Ekrani MSI Matrix ofron përvojë të madhe të lojrave dhe argëtim multimedial në laptopin GT63. Ju mund të përdorni televizorë dhe monitorë me ekran të madh me një rezolucion deri në 3840 × 2160 piksel për të luajtur lojëra ose për të parë filma me definicion të lartë. Lidhni deri në 2 ekrane të jashtme njëkohësisht nëpërmjet HDMI dhe Mini DisplayPort për të marrë një total prej 3 shfaqje. Aplikacioni Dragon Center Me këtë aplikacion, ju merrni qasje të shpejtë në të gjitha aplikacionet me App Portal. Ju mund të monitoroni menjëherë performancën e sistemit tuaj në kohë reale, të vendosni ndriçimin LED, rregulloni ekranin, modalitetet SHIFT, të përdorni aplikacionin mobil Mobile Center dhe të rregulloni shpejt problemin. Karakteristikat kryesore MSI GT63 8RG Titan përdor procesorin Intel Core i7-8750H 6-core, i cili përmban teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Prcoesori operon në frekuencë 2.2 GHz, mbështet TurboBoost me aftësinë për të rritur frekuencën e operimit në 4.1 GHz dhe është zgjeruar më tej me 16 GB memorie DDR4 (2 module / 4 slote). Ekrani ofron 15.6 "120Hz Full HD Full HD me rezolucion 1920x1080 piksel të kombinuar me kartën grafike NVIDIA GeForce GTX 1080 8GHz GDDR5X me mbështetje G-SYNC, dhe një 256GB SSD M.2 PCIe NVMe dhe 1 TB HDD. Laptopi nuk është i pajisur me një disk optik. Lidhjet e rrjetit përfshijnë Wi-Fi ac, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth. Ju keni 1 x HDMI (4K @ 60Hz), 1x Mini DisplayPort, 1x USB 3.1 Type-C Gen.2 (10Gbps), 3x USB 3.1 Gen 2 dhe 1x USB 2.0. E integruar poashtu është një kamerë me rezolucion të lartë dhe tatierën SteelSeries me ndriçim RGB për çdo buton veçmas. Prodhimi audio ofrohet nga Dynaudio (4x 2W + 1x 3W), Nahimic VR dhe lidhje audio. Fuqia është mundësuar nga 8-cell 75 Wh dhe laptopi punon me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
15.6
Drive optik:
Jo
EAN:
47190725744130
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Coffee Lake - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
390
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1080
Kodi i prodhuesit:
GT63 8RG-033CZ
Lansuar:
10. 4. 2018
Lartësia [mm]:
40
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
120 Hz, i pashkëlqyeshëm
Lloji i hard diskut:
HDD, SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
1 256
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
RGB
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve USB-A 2.0:
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Pesha [kg]:
2,9
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Rotullimet e hard diskut [rpm]:
7 200
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
266
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Bashkangjitja Laptop MSI GT63 8RG-033CZ Titan edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE