Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Laptop Apple MacBook Pro 13 Touch Bar, 13.3 ", Intel Core i5, 8GB DDR3, 256GB SSD, Intel Iris Plus Graphics, i hirtë (2019)

Kodi i produktit:
264948
Bluetooth:
V5.0
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Trashësia mm:
212,4
Thunderbolt:
Tastier me ndriçim:

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
196,720 Lekë
Ju kurseni : 7,600 Lekë  (4%)
189,120 Lekë * Përfshirë TVSH-në * Çmimet e shfaqura janë me lekë të reja.
4% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Klikoni këtu për ta parë radhitjen e tyre. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare.

Gjenerata e re e Apple MacBook Pro me Touch Bar në vitin 2019 ju sjell përfitime të mëtejshme të performancës me procesorë të rinj Intel Core si dhe një tastierë të përmirësuar.

MacBook Pro me Touch Bar (2019) përsëri përdorë ekranin më të lartë të intervalit Retina që ne e dimë tashmë, dhe është më i miri i përdorur ndonjëherë në një MacBook. Ka një ndriçim të ndritshëm LED, një raport të lartë kontrasti dhe, falë një hapësire edhe më të gjerë ngjyrash, është kënaqësia e përsosur për sytë.

Përfitoni nga shiriti inovativ me shumë prekje Touch Bar i integruar sipër tastierës. Kështu që kur shkruani në tastier, paneli i prekjes dhe siguron saktësisht mjetet që ju nevojiten me aplikacionet tuaja. Përveç kësaj, mund të hyni në Mac duke përdorur Touch ID që është i integruar në banderolë.

Edhe pse MacBook Pro me Touch Bar i përmirësuar jep më shumë performancë, ai mbetet i hollë. Pesha e modelit 13.3 " ka mbetur në 1.37 kg dhe akoma ka vetëm 14.9 mm në mes.

Edhe pse MacBook Pro përdorë një lloj të vetëm të ndërfaqes kabllo, Thunderbolt 3, mund të lidheni pothuajse çdo periferik. Ai ka një dizajn të dyanshëm dhe lejon karikimin, lidhjen e diskut të jashtëm, video output me mbështetje amtare DisplayPort dhe lidh periferik të tjerë USB me një lidhës USB-C. Kështu që ju lehtë mund të lidhni të gjitha pajisjet që ju nevojiten në MacBook tuaj.

Ky model bazohet në një procesor 4-bërthamësh Intel Core i5. Ky procesor operon me 1.4 GHz me teknologjinë TurboBoost për të rritur frekuencën deri në 3.9 GHz dhe plotësohet me 8 GB memorie DDR3 (në pllakë). Ekrani 13.3 "Retina ka rezolucion prej 2560 × 1600 piksel. Ekrani grafik i të dhënave siguron kartelën Intel Iris Plus Graphics 645. Për të dhënat e përdoruesit është përgatitur 256 GB SSD PCIe dhe për shkak të madhësisë së laptopit nuk ka një disk optik. Ekzistojnë gjithashtu lidhje wireless Wi-Fi ac dhe Bluetooth 5.0, 2 Thunderbolt 3 / USB-C 3.1 / 3.2 dhe një 3.5 mm stereo jack për kufje. Tastiera me ndriçim me Force Touch trackpad plotësohet nga një Touch Bar inovativ me një sensor të integruar Touch ID. Një kamerë 720p FaceTime HD është gjithashtu e integruar. Laptopi përdor sistemin macOS si sistem operativ.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
V5.0
Diagonalja e ekranit:
13.3
Drive optik:
Jo
EAN:
190199164697
Frekuenca e memories MHz:
2133
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
304.1
Jetëgjatësia maksimale e baterisë h:
10
Kapaciteti i memories GB:
8
Kapaciteti i SSD-së GB:
256
Kartë grafike:
Intel Iris Plus Graphics 645
Kodi:
MUHP2CZ / A
Lansuar:
11. 7. 2019
Lartësia mm:
14,9
Lloj i kartës së rrjetit:
WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
LPDDR3 (në pllakë amë)
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Lloji i SSD:
Flash (në pllakë amë)
Ngjyra:
Hiri
Ngjyrë e pasme:
Bardhë
Numri i hard disqeve :
1
Numri i porteve USB-C 3.13.2 Gen 2:
2
Pa taste numerike:
Pesha kg:
1.37
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit:
2560 x 1600 (WQXGA)
Sistemi operativ:
Apple Mac OS
Standardet Wi-Fi:
Ac
Tastier me ndriçim:
Thunderbolt:
Trashësia mm:
212,4
USB-C:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE