Pas disa sekondash do të hapet dritarja e aplikimit të IuteCredit.

Kompjuter Apple iMac 27", i5, 3.4 GHz, 1 TB Fusion Drive, Retina 5K (2017), 1TB SSHD, 8GB DDR4

Kodi i produktit:
216008
Bluetooth:
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Ueb kamerë:
Trashësia [mm]:
203
Thunderbolt:

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
236,780 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Apple sjell në treg verzionin më të ri të iMac me përmisime dhe cilësi të jashtzakonshme. Ky kompjuter vjen me ekran LCD 27” i cili mbështet teknologjinë IPS dhe shfaq imazhe me kualitet 5K dhe rezolucion 5120 × 2880p që duken sikurse të ishin reale me përplot ngjyra.

Performanca e këtij kompjuteri bazohet në pjesët e fuqishme harduerike, si procesori katër bërthamësh Intel Core i5, i cili operon në frekuencë prej 3.4GHz deri në 3.8GHz në TurboBoost, i kombinuar me memorie RAM 8GB DDR4 dhe me kartelë garfike AMD Radeon Pro 570 me 4GB. Poashtu, si pjesë përbërëse ka një disk 1TB SSHD për ruajtjen e të gjitha të dhënave, aplikacioneve dhe programeve që dëshironi.

Veçanti e këtij kompjuteri është edhe kamera FaceTime e integruar në të e cila mundëson kapjen e imazheve me kualitet HD dhe transformon çdo video konferencë apo telefonatë me miq. iMac, në mënyrë që të lidhet me pajisje të ndryshme periferike, ka në dispozicion dy porte Thunderbolt 3, katër USB 3.0/3.1 Gen 1, një slot për karta të memories dhe një port audio. Gjithahshtu, mund të lidhet me teknologjitë si, WiFi ac, Bluetooth dhe Gigabit Ethernet.

iMac vjen me sistem të instaluar MacOS Sierra, një tastierë Apple Magic dhe një maus Apple Magic i gjeneratës së dytë.

Vlerësimet

Kompjuter me performancë të jashtëzakonshme, gjërat në monitor shfaqen si të ishin të vërteta.
Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
27
Drive optik:
Jo
EAN:
1901980874164
Frekuenca e memories [MHz]:
2 400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Kaby Lake - gjenerata e 7-të
Gjerësia [mm]:
650
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kapaciteti i memories [GB]:
8
Kartë grafike:
AMD Radeon Pro 570
Kodi i prodhuesit:
MNE92CZ/A
Lartësia [mm]:
516
Lexues i kartave të memories:
Lloj i kartës së rrjetit:
Glan, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
Hibride (SSHD)
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Memorie e brendshme [GB]:
1 000
Ngjyra:
Argjendtë
Numri i hard disqeve :
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Pesha [kg]:
9,44
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit:
5120 x 2880 (5K)
Sistemi operativ:
Apple Mac OS
Standardet Wi-Fi:
Ac
Thunderbolt:
Trashësia [mm]:
203
Ueb kamerë:
USB-C:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE