Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Laptop Apple MacBook Air 13 (2017), Intel Core i5, 8GB RAM, 128GB SSD, i argjendtë

Kodi i produktit:
215986
Besueshmëria:
99 %
Lloji i memories:
LPDDR3 në pllakë amë
Thunderbolt:
Tastier me ndriçim:
Standardet Wi-Fi:
Ac

Si të porosisim në Gjirafa50?

143,080 Lekë
Ju kurseni : 11,080 Lekë  (8%)
132,000 Lekë * Përfshirë TVSH-në
8% Zbritje
Disponueshmëria:
10 artikuj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare. Apple Macbook Air vjen me dizajn të klasit të parë të krijuar nga alumini me një stil klasik dhe të përshtatshëm për syrin tuaj. Poashtu, është i pajisur me teknologjinë më moderne të procesorëve, hard disqeve SSD dhe portave Thunderbolt e USB 3.0 / 3.1 Gen 1 për një eksperiencë të shpejtë të përdorimit të softuereve tuaja. Laptop i avancuar për përdorim të përditshëm Macbook Air iu sjell performancë të jashtëzakonshme që nuk është standarde me laptopa kompakt të tillë. I dizajnuar nga një pjesë e plotë e aluminit, laptopi përveq dizajnit top-klas, sjell dhe qëndrueshmëri dhe konsistencë afatgjate dhe me kualitet të lartë. Integrim i teknologjisë moderne Me një port Thunderbolt 2, ju do të mund të lidhni pajisje tjera dhe të transferoni të dhëna me shpejtësi shumëfish më të madhe sesa platformat USB apo FireWire. Poashtu laptopi vjen me teknologjitë WiFi dhe Bluetooth për lidhje në rrjet dhe me pajisje tjera si dhe mban hard disk SSD ( 128GB) që transferon të dhëna më shpejtë dhe është shumë më i qëndrueshëm sesa hard disqet konvencional. Gjëra të vogla dhe praktike Në mes të shumë karakteristikave me të cilat është pajisur laptopi, vlen të përmendet tastiera me drita të pasme në çdo butonë, fuqia e baterisë me funksionalitet deri në 12 orë, dhe padi kontrollues i cili mbështet prekjen me disa gishta në të njëjtën kohë. Përfitoni nga komunikimi me kamerën FaceTime HD Komunikoni me shoqërinë, familjen, kolegët dhe klientët nëpërmjet internetit me shpejtësi dhe lehtësi. Kamera e integruar FaceTimeHD ka rezolucion të lartë dhe kualitet të lartë të thirrjeve me videove. Sistem operativ intuitiv me plot aplikacione Sistemi operativ MacOS Sierra sjell karakteristika dhe përmirsime të reja. Si gjithmonë, është intuitive, e lehtë për t'u përdorur, dhe duke bukur. Në të gjindet një koleksion i gjërë i aplikacioneve që do ju ndihmojnë të krijoni, të argëtoheni dhe të punoni me lehtësi dhe shpejtësi. Poashtu, ai ju mundëson të menaxhoni hapësirat ruajtëse dhe koordinim më të mirë me pajisje tjera siç jasnë iPad, iPhone, iPod apo Apple Watch. Të gjitha këto do të mund t'i shihni në ekranin me madhësi 13.3", i cili ka kualitet WXGA + me rezolucion prej 1440 x 900 megapiksel.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
99 %
Bluetooth:
Diagonalja e ekranit:
13,3
Drive optik:
Jo
EAN:
190198462176
Frekuenca e memories MHz:
1600
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Broadwell - gjenerata e 5-të
Gjerësia mm:
325
Kapaciteti i memories GB:
8
Kartë grafike:
Intel HD Graphics
Kodi:
MQD32CZA
Lansuar:
14. 6. 2017
Lartësia mm:
17
Lloj i kartës së rrjetit:
WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i kartës grafike:
Integruar
Lloji i memories:
LPDDR3 në pllakë amë
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Lloji i SSD:
Flash (në pllakë amë)
Memorie e brendshme GB:
128
Ngjyra:
Argjendtë
Ngjyrë e pasme:
Bardhë
Numri i hard disqeve:
1
Numri i porteve USB-A 3.0 3.1 Gen 1:
2
Pesha kg:
1,35
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit:
1440 x 900 WXGA
Sistemi operativ:
Apple Mac OS
Standardet Wi-Fi:
Ac
Tastier me ndriçim:
Thunderbolt:
Trashësia mm:
227

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE