Laptop Lenovo Legion Y520-15IKB, 8GB RAM, 256GB SSD, Intel Core i5, i zi

Kodi i produktit:
217799
Bluetooth:
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Memorie e brendshme [GB]:
256
Modeli i procesorit:
7300HQ (2.5/3.5GHz 4 bërthama/4 threads)
Ngjyra:
Zezë

Si të porosisim në Gjirafa50?

114050.00 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera e këtij laptopi tek pjesa numerike ka disa simbole çeke. Klikoni këtu për ta parë rradhitjen e tyre.

Laptopi për Gaming Lenovo Legion Y520 është ideal për luajtjen e lojërave në kualitetin më të lartë me dizajnin e tij modern dhe elegant. Ekrani me madhësi 15.6 inch me kualitet FULL HD vjen me rezolucion 1920 x 1080 piksela i cili në kombinim me kartelën grafike AMD Radeon RX 560 me 4GB GDDR5 memorie sjellin imazh kristal të pastër, të detajizuar me ngjyra të ndezura dhe tërheqëse.

Pjesët përbërëse të laptopit përfshijnë procesorin Intel Core i5-7300HQ 4 bërthamësh i cili funksionon në frekuencën 2.5GHz dhe mund të arrij frekuencën 3.5GHz në TurboBoost, ka 8GB RAM memorie të llojit DDR4, 256GB SSD M.2 PCIe për ruajtjen e dhënave dhe ka mungesë të drive-it optik. Për komunikim me pajisje tjera, laptopi mban WiFi ac, Bluetooth, Gigabit Ethernet, portet USB 3.0 / 3.1 Gen 1, USB 2.0 dhe USB 3.1 Tipi-C, portin HDMI. Gjithashtu ka lexuesin e kartelave memorie, kamerën e integruar HD, baterinë me fuqi 45 Wh dhe sistemin operativ Windows 10 Home. Vjen me ngjyrë të zezë.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
15,6
Drive optik:
Jo
EAN:
191376984947
Frekuenca e memories [MHz]:
2 400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Kaby Lake - gjenerata e 7-të
Gjerësia [mm]:
380
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kapaciteti i memories [GB]:
8
Kartë grafike:
AMD Radeon RX 560
Kodi i prodhuesit:
80WY0001CK
Lansuar:
14. 7. 2017
Lartësia [mm]:
25,8
Lloj i kartës së rrjetit:
Glan, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS, e pashkëlqyeshme (mat)
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i5
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/AHCI (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
256
Modeli i procesorit:
7300HQ (2.5/3.5GHz 4 bërthama/4 threads)
Ngjyra:
Zezë
Ngjyrë e pasme:
Kuq
Numri i hard disqeve:
1
Numri i porteve USB-A 2.0:
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Pesha [kg]:
2,4
Prodhuesi:
Lenovo
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
Ac
Tastier me ndriçim:
Tastierë numerike:
Trashësia [mm]:
265
USB-C:

Bashkangjitja Laptop Lenovo Legion Y520-15IKB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE