Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Laptop Apple MacBook Air 13, M1 8-core, 8GB, 256GB, 7-core GPU, i argjendtë (Nëntor 2020)

Kodi i produktit:
304119
Besueshmëria:
100 %
Përmbajtja e pakos:
Karikues (USB-C), laptop
Modeli i procesorit:
M1
Ndriçimi cdm2:
400
Ngjyra:
Vesmírne šedá

Si të porosisim në Gjirafa50?

174,760 Lekë
Ju kurseni : 50,260 Lekë  (29%)
124,500 Lekë * Përfshirë TVSH-në * Çmimet e shfaqura janë me lekë të reja.
29% Zbritje
Disponueshmëria:
Më shumë se 10 artikuj
Best price badge

Çmimi më i mirë i garantuar

Në rast se gjeni këtë produkt në treg me çmim më të lirë, atëherë Gjirafa50 e mbulon diferencën.

+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare.

Gjenerata e re e MacBook Air nga Apple është një revolucion i vërtetë për sa i takon performancës së këtij laptopi kompakt. Ai ofron të gjitha tiparet dhe veçoritë tuaja të preferuara, por performanca është në një nivel tjetër. Me MacBook Air-in e ri, ju mund të editoni video me rezolucion të lartë e po ashtu të përfitoni nga kërkesat e aplikacioneve profesionale.

Pra, ky model revolucionar Apple MacBook Air vjen me procesorin e Apple M1. Ekran ka diagonalen 13.3" IPS Retina me 2560 × 1600 pixel me teknologji True Tone dhe gamë të gjerë ngjyrash (P3). Procesori 8-bërthamor Apple M1, GPU core-7, Motor Neural 16-bërthamë. Sa i përket ram memories vjen me 8 GB RAM kurse me me hard disk prej 256 GB SSD.

Pastaj laptopi ka ac Wi-Fi, Bluetooth 5.0, 2x Thunderbolt / USB 4, kamera FaceTime HD, Touch ID, trackpad Force Touch, tastierë magjike, konstruksion alumini. Vjen me sistemin operativ macOS Big Sur.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Diagonalja e ekranit:
13.3
Drive optik:
Jo
EAN:
194252056035
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
304.1
Jetëgjatësia maksimale e baterisë h:
18
Kapaciteti i memories GB:
8
Kapaciteti i SSD-së GB:
256
Kodi:
MGN63CZ/A
Lansuar:
11. 11. 2020
Lartësia mm:
16.1
Lexues i shenjave të gishtërinjëve:
Lloj i kartës së rrjetit:
WLAN
Lloji i ekranit:
Retina
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i kartës grafike:
Integruar
Lloji i procesorit:
Apple
Materiali:
Alumin
Mbështet DisplayPort:
Mbështet Power Delivery:
Memorie e brendshme GB:
256
Modeli i procesorit:
M1
Ndriçimi cdm2:
400
Ngjyra:
Vesmírne šedá
Numri i bërthamave të procesorit:
8
Numri i hard disqeve:
1
Numri i porteve USB-C 3.1/3.2 Gen 2:
2
Pa taste numerike:
Përmbajtja e pakos:
Karikues (USB-C), laptop
Pesha kg:
1.29
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit:
2560 x 1600 (WQXGA)
Sistemi operativ:
Apple Mac OS Big Sur
Standardet Wi-Fi:
A/b/g/n/ac/ax
Tastier me ndriçim:
Thunderbolt:
Trashësia mm:
212,4
Verzioni i Bluetooth:
V5.0

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE