Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Laptop Apple MacBook Pro 16 Touch Bar, 16", Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, Radeon Pro 5300M, i hirtë

Kodi i produktit:
275354
Besueshmëria:
96 %
Pesha kg:
2
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Memorie e brendshme GB:
512
Ngjyra:
Hirtë

Si të porosisim në Gjirafa50?

355,600 Lekë
Ju kurseni : 27,597 Lekë  (8%)
328,003 Lekë * Përfshirë TVSH-në
8% Zbritje
Disponueshmëria:
6 artikuj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare.

MacBook Pro i ri 16 inç është pasardhësi i modelit 15.4 "dhe ju sjell një mori të tërë përmirësimesh. Sigurisht, MacBook Pro 16 përmban edhe ekranin Retina, i cili tani ofron hapësirë edhe më kreative. Sidoqoftë, nuk është e nevojshme të shqetësoheni për madhësinë e sistemit duke qenë jashtëzakonisht i madh. Kornizat rreth ekranit janë shumë të holla, kështu që gjurmët e laptopit janë rritur vetëm në mënyrë minimale. Shijoni imazhe mjaft realiste në ekranin e ri Retina.

Përfitoni nga shiriti inovativ me shumë prekje xhami Touch Bar i integruar sipër tastierës. Kështu që kur shkruani në tastierë, paneli i prekjes ka të drejtën dhe siguron saktësisht mjetet që ju nevojiten me aplikacionet tuaja. Përveç kësaj, mund të hyni në Mac duke përdorur Touch ID që është i integruar në banderolë.

Përkundër një rritje të konsiderueshme të performancës, MacBook Pro 16 Touch Bar mbetet elegant dhe i hollë. Pesha e modelit 16 " u rrit paksa në 2 kg dhe rriti paksa profilin në 16.2 mm.

Edhe pse MacBook Pro përdor një lloj të vetëm të ndërfaqes kabllo, Thunderbolt 3, mund të lidhni pothuajse çdo periferik. Ai ka një dizajn të dyanshëm dhe lejon karikimin, lidhjen e diskut të jashtëm, daljen e videos me mbështetjen vendase të DisplayPort dhe lidh periferikë të tjerë USB me një lidhës USB Type-C. Kështu që ju lehtë mund të lidhni të gjitha pajisjet që ju nevojiten në MacBook tuaj.

Sistemi me gjashtë altoparlantë me woofers të dyfishtë në aranzhim anti-rezonant krijon një tingull të fuqishëm stereo që tani është më i pastër dhe më i pasur. Cilësia e përgjithshme e tingullit mbështetet nga një grup prej 3 mikrofonave me cilësi profesionale. Magic Keyboard e inovuar përdor një mekanizëm të përmirësuar goditjeje prej 1 mm për shtypje të rehatshme dhe të qetë me përgjigje të saktë. Dhe në tastierën e bollshme Force Touch keni më shumë hapësirë për gjeste dhe klikime. Tasti Escape është i dobishëm kur kaloni shpejt midis modaliteteve dhe pamjeve.

Baza e këtij modeli është procesori 6-core Intel Core i7. Ky procesor funksionon me 2.6 GHz me teknologjinë TurboBoost për të rritur frekuencën deri në 4.5 GHz dhe plotësohet me 16 GB memorie DDR4 (në pllakë). Ekrani 16 " Retina ka një rezolucion prej 3072 × 1920 piksel. Ekrani grafik i të dhënave siguron kartelën AMD Radeon Pro 5300M 4 GB GDDR6. Të gjitha të dhënat e përdoruesit janë të gatshme me 512GB SSD. Ekziston gjithashtu Wi-Fi wireless dhe Bluetooth 5.0, 4 lidhës Thunderbolt 3 / USB Type-C 3.1 / 3.2 dhe një 3.5 mm stereo jack për kufje. Tastiera me ndriçim me Force Touch trackpad plotësohet nga një Touch Bar inovativ me një sensor të integruar Touch ID. Një kamerë 720p FaceTime HD është gjithashtu e integruar. Laptopi përdor macOS si sistem operativ.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
96 %
Bluetooth:
V5.0
Diagonalja e ekranit:
16
Drive optik:
Jo
EAN:
190199368187
Frekuenca e memories MHz:
2666
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia mm:
357,9
Jetëgjatësia maksimale e baterisë h:
11
Kapaciteti i memories GB:
16
Kapaciteti i memories grafike MB:
4096
Kapaciteti i SSD-së GB:
512
Kartë grafike:
AMD Radeon Pro 5300M
Kodi:
MVVJ2CZA
Lansuar:
15. 11. 2019
Lartësia mm:
16.2
Lexues i shenjave të gishtërinjëve:
Lloj i kartës së rrjetit:
WLAN
Lloji i ekranit:
IPS
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i kartës grafike:
E dedikuar
Lloji i memories:
LPDDR4-në pllakë amë
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Memorie e brendshme GB:
512
Ngjyra:
Hirtë
Numri i hard disqeve:
1
Pa taste numerike:
Përmbajtja e pakos:
Karikues (USB-C), laptop
Pesha kg:
2
Porte USB-C 3.1/3.2 Gen 2:
4
Prodhuesi:
Apple
Rezolucioni i ekranit:
3072 x 1920
Sipërfaqja e ekranit:
E shkëlqyeshme
Sistemi operativ:
Apple Mac OS
Standardet Wi-Fi:
A,b,g,n,ac
Tastier me ndriçim:
Thunderbolt:
Trashësia mm:
245,9

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE