Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Laptop MSI P65 Creator (8RE-042CZ), 15.6", Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1060, i argjendtë

Kodi i produktit:
246956
Bluetooth:
Pesha [kg]:
1.88
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Argjendtë

Si të porosisim në Gjirafa50?

178,840 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Shënim: Tastiera te pjesa numerike ka disa simbole çeke. Ndërsa, Microsoft Office është në verzion provues ose nuk është i instaluar fare. Laptopi i fuqishëm dhe i hollë 15.6 " MSI P65 Creator 8RE, është dizajnuar për grafikë, zhvilluesit, kreativët dhe lojtarët. Laptopët e serisë P65 Creator janë një simbiozë perfekte e performancës dhe dizajnit kompakt. Përveç shpejtësisë së shkëlqyer, ju do të habiteni nga ndërtimi i tij që është më i hollë se 18 mm dhe madhësia maksimale e imazhit në sajë të kornizës ultra të hollë 4.9 mm. Gëzoni pamjen e ekranit me ngjyra të nivelit IPS që ende mbështet teknologjinë ekskluzive MSI True Color. Ofron mënyra të ndryshme të vendosjes për t'iu përshtatur përdorimeve tuaja të ndryshme. Ju gjithmonë do të zgjidhni sRGB optimale, Designer, Office, Movie, Anti-Blue për të mbrojtur sytë tuaj ose lojërat. Gjithashtu, me Nahimic 3 Audio, ju mund të shijoni zërin e filmit dhe të lojës kudo që dëshironi. Përmirësimet e zërit nga workshop-ët Nahimic do të shtojnë argëtimin tuaj të preferuar në tingullin virtual rrethues edhe në sistemet stereo standarde. Performanca më e mirë e të gjithë komponentëve Me MSI P65 Creator 8RE, ju merrni performancë të shkëlqyer në të gjitha aspektet. Është i pajisur me një procesor modern të gjeneratës së 8-të Intel Core të kombinuar me shpejtësinë e grafikës NVIDIA GeForce GTX 1060 dhe memorie operative DDR4. Zgjidhjet e ruajtjes së lartë janë disqet M.2 SSD nga SATA në PCIe NVMe. Fuqia dhe konsumi nën kontroll Funksioni MSI SHIFT përfshihet në këtë linjë të laptopëve, me të cilin do të keni gjithmonë nën kontroll fuqinë e pajisjes suaj. Ju mund të kaloni midis disa mënyrave, nga fuqia maksimale deri te qëndrueshmëria më e gjatë. Kalimi bëhet shumë lehtë dhe thjesht duke shtypur një kombinim kyç ose duke përdorur Dragon Center 2.0. Në këtë mënyrë, ju mund të zgjidhni efikasitetin dhe performancën sipas asaj që po punoni në laptop. I ftohtë edhe në ngarkesë të lartë Ftohja efektive dhe rrjedhja më e mirë e ajrit ofron MSI Cooler Boost Trinity ekskluzive, e cila përdorë 3 freskues Whirlwind Blade me qarkullim më të lartë të ajrit. Dy qarqe ftohëse, një për procesorin dhe grafikën, me 4 tuba nxehtësie lirojnë në mënyrë efikase dhe shpejt nxehtësinë e rrezatuar nga trupi i laptopit. Karakteristikat kryesore MSI P65 Creator 8RE përdor procesorin Intel Core i7-8750H 6-bërthamësh, i cili përmban teknologjinë HyperThreading me aftësinë për të përpunuar deri në dy procese njëkohësisht në një bazë. Procesori operon në 2.2 GHz, mbështet TurboBoost me aftësinë për të rritur frekuencën e operimit në 4.1 GHz, dhe është zgjeruar më tej me 16 GB memorie DDR4 (1 modul / 2 slote). Ekrani 15.6" Full HD (100% sRGB) IPS-level me rezolucion 1920 x 1080 piksel, është i kombinuar me kartën grafike NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB dhe një 512 GB M.2 SSD PCIe NVMe(+ pozicion i lirë M.2). Laptopi nuk është i pajisur me një disk optik. Lidhjet e rrjetit përfshijnë Wi-Fi ac, Gigabit Ethernet dhe Bluetooth. Ju keni të lidhur 1 x HDMI (4K @ 30Hz), 1 x mini DisplayPort, 1x USB-C 3.1 Gen 1 dhe 3x USB 3.0 / 3.1 Gen 1. E integruar poashtu është një kamerë HD, lidhje audio, lexuesi i shenjave të gishtërinjëve dhe tastierë me ndriçim. Fuqia është mundësuar nga një bateri 4-qelizore 82 Wh dhe laptopi punon me sistemin operativ Windows 10 Home.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Bluetooth:
Diagonalja e ekranit ["]:
15.6
Drive optik:
Jo
Frekuenca e memories [MHz]:
2 050
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjenerata e procesorit:
Kaby Lake R - gjenerata e 8-të
Gjerësia [mm]:
358
HDMI:
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
6144
Kapaciteti i memories [GB]:
Kartë grafike:
NVIDIA GeForce GTX 1060
Kodi i prodhuesit:
P65 Creator 8RE-042CZ
Lansuar:
17. 10. 2018
Lartësia [mm]:
18
Lexues i shenjave të gishtërinjëve: :
Lloj i kartës së rrjetit:
GLAN, WLAN
Lloji i ekranit:
IPS, e pa shkëlqyeshme (mat)
Lloji i hard diskut:
SSD
Lloji i memories:
DDR4 SODIMM (slot)
Lloji i procesorit:
Intel Core i7
Lloji i SSD:
M.2 PCIe/NVMe (slot)
Memorie e brendshme [GB]:
512
Mini DisplayPort:
Modeli i procesorit:
8750H(2.2/4.1GHz 6 bërthama/12 threads)
Ngjyra:
Argjendtë
Ngjyrë e pasme e tastierës:
Bardhë
Numri i hard disqeve :
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
3
Pesha [kg]:
1.88
Prodhuesi:
MSI
Rezolucioni i ekranit:
1920 x 1080 (Full HD)
Sistemi operativ:
Windows 10 Home
Standardet Wi-Fi:
A, ac, b, g, n
Tastier me ndriçim:
Trashësia [mm]:
248
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
VR Ready:

Bashkangjitja Laptop MSI P65 Creator (8RE-042CZ) edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE