Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Server WD My Cloud EX2 Ultra, 4TB

Kodi i produktit:
187376
EAN:
718037843711
Numri i hard disqeve :
2
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com
RAID:
Prodhuesi:
Western Digital

Si të porosisim në Gjirafa50?

46,230 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Serveri WD My Cloud EX2 Ultra posedon sistemin NAS që ju mundëson juve ti ruani të dhënat multimediale në sajtin Mycloud.com, ku mund të kesh akses ngado. Ka procesorë Marvell ARMADA 385 i cili ka 1 GB RAM të llojit DDR3 që siguron shpejtësi të madhe transmetimi. Rikthimin e të dhënave mund ta bëni përmes WD SmartWare Pro, ndërsa për përdoruesit e MAC vlen softueri Time Machine. Përmes enkriptimit Aes 256-bit të dhënat tuaja do të jenë në siguri të nivelit të lartë. Përmban 2 porte për USB 3.0 dhe një për GLAN, për lidhjen me rrjetin tuaj. Ka kapacitet prej 4 TB.

Vlerësimet

Shkelqyeshem
Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
718037843711
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia [mm]:
157
Gjerësia [mm]:
99
Kapaciteti i HDD-së:
3.5-SATA
Kapaciteti i HDD-së (total) [GB]:
4 000
Kodi i prodhuesit:
WDBVBZ0040JCH-EESN
Lansuar:
8 Mars 2016
Lartësia [mm]:
165
Lloji:
Tavolinë
Nivelet RAID:
0-striping, 1-mirroring, JBOD
Numri i hard disqeve :
2
Numri i porteve Ethernet:
1
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i sloteve HDD:
2
Për tu përdorur në:
Për shtëpi
Përfshirë edhe HDD:
Prodhuesi:
Western Digital
RAID:
Ueb-i i prodhuesit:
Wdc.com
USB 3.0:

Bashkangjitja Server WD My Cloud EX2 Ultra edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE