Ftohës për procesor MSI Core Frozr XL

Kodi i produktit:
222180
Drita e pasme:
Jo
Niveli i zhurmës (dB):
33,6
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
250
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD AM4, AMD FM1, AMD FM2, Intel 775, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 1366, Intel 2011, Intel 2011-3, Intel 2066
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
1800

Si të porosisim në Gjirafa50?

13,530 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Lojërat janë sjellë në jetë me pajisje me performancë të lartë që mund të nxehen shumë gjatë funksionimit. Komponenti i ftohjes mund të bëjë një ndryshim të madh kur keni nevojë që hardware juaj të jetë i ftohtë për një përvojë të lojrave të paharrueshme. MSI Core Frozr XL është krijuar duke përdorur të gjithë përvojën dhe produktet më të fundit të MSI GAMING për të ofruar performancën më të mirë termike. Core Frozr XL përdor një bazë bakri të ngurtë nikel që krijon një sipërfaqe të madhe, e cila kap ngrohjen nga CPU dhe e dërgon në mënyrë efikase në gypat e lidhur. Tetë gypat e nxehtësisë 6 mm dërgojn nxehtësinë nga baza në një shtresë mbresëlënëse alumini. Rampa është e pajisur me teknologjinë e kontrollit të lëvizjes së ajrit, e cila nxjerr deri në 250W të nxehtësisë nga CPU. Është kopatibile me këta lloje të procesorëve Intel 775/1150/1151/1155/1156/1366/2011 / 2011-3 / 2066 dhe AMD AM2 (+) / AM3 (+) / FM1 / FM2 / AM4.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Drita e pasme:
Jo
EAN:
4719072515171
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kodi i prodhuesit:
Core Frozr XL
Kontroll i shpejtësisë:
Auto
Lartësia e ftohësit [mm]:
170
Lidhës:
4pin (PWM)
Lloji:
Bakër, nikel
Lloji i ftohësit:
Aktiv
Madhësia e ventilatorit:
84 x 44 x 153
Mundësi e instalimit të RAM:
Niveli i zhurmës (dB):
33,6
Përmasat [mm]:
150,4 x 170 x 129,8
Pesha (g):
1 295
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësia e ajrit (CFM):
71,27
Shpejtësia e ftohësit [rpm]:
1800
Socket (slot):
AMD AM2, AMD AM2+, AMD AM3, AMD AM3+, AMD AM4, AMD FM1, AMD FM2, Intel 775, Intel 1150, Intel 1151, Intel 1155, Intel 1156, Intel 1366, Intel 2011, Intel 2011-3, Intel 2066
TDP-ja maksimale (Thermal Design Power) [W]:
250
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com

Bashkangjitja Ftohës për procesor MSI Core Frozr XL edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE