Disk i brendshëm Seagate IronWolf 2TB

Kodi i produktit:
200400
EAN:
32112231321321321
Pesha (g):
535
Trashësia [mm]:
146,9
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Teknologjia:
SATA 6Gb/s

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
10,770 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Disku i brendshëm Seagate IronWolf ka shpejtësi të lartë, e cila vlerësohet jo vetëm nga përdoruesit e multimediave por edhe nga përdoruesit që kanë në pronësi memorien NAS. Është një model i dizajnuar posaçërisht për ta. Ndihmon diskun që të ketë kontroll gjatë ndërhyrjeve të shumëfishta dhe ndihmon në performancën gjatë kërkesës për transferimin e të dhënave. Falë këtij modeli, i përshtaten edhe pajisjet më të vogla. Disku është i përshtatshëm për qarkullim të të dhënave prej 180 TB në vit. Ky model i përshtatet disqeve me madhësi 3.5" dhe mbështetë interface SATA lll, me qarkullim maksimal të të dhënave prej 600 MB / s, dhe është kompakt me SATA 3.0 dhe SATA 1.5. Ky disk ka kapacitet 2 TB dhe memorie cache prej 64 MB. Shpejtësia e rrotullimit të pllakës është 5900 rpm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
32112231321321321
Formati i diskut:
3,5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjerësia [mm]:
101,6
Kapaciteti [GB]:
2 000
Kodi i prodhuesit:
ST2000VN004
Lansuar:
12 Tetor 2016
Lartësia [mm]:
26,1
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
Memorie e përkohshme (cache):
64
Operim në 24 x 7:
Pesha (g):
535
Prodhuesi:
Seagate
Shpejtësia e leximit [MB/s]:
180
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës [rpm] :
5 900
Shpejtësia e shkrimit [MB/s]:
180
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Trashësia [mm]:
146,9
Ueb-i i prodhuesit:
Seagate.com

Bashkangjitja Disk i brendshëm Seagate IronWolf 2TB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE