Hard disk Seagate IronWolf - 7200, 3.5", 10 TB

Kodi i produktit:
197474
EAN:
121221122111212
Formati i diskut:
3,5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti [GB]:
10 000
Kodi i prodhuesit:
ST10000VN0004

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
43,410 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
(8 artikuj)
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Ky hard disk është i gjeneratës së tretë të Sata-s dhe funksionon në mënyrë perfekte, pasi që është shumë më i shpejtë se sa hard disqet tradicionalë. Punon me një shpejtësi prej 6 Gb për sekond. Hard disku ka kapacitet prej 10 TB dhe është tejet i sigurt. Ky hard disk është ideal për ruajtjen e të gjitha të dhënave tuaja si foto, video apo çfarëdo lloj tjetër. Përparësi tjetër e këtij hard disku është se e përdor sistemin shpejtë SATA i cili e përshpejton në maksimum transmetimin e të dhënave. Hard disku funksionon me të gjitha llojet e sistemeve operative. Është i dizajnuar në atë mënyrë që të minimizoj vibrimet.

Vlerësimet

Shkruaj koment

Detajet teknike

EAN:
121221122111212
Formati i diskut:
3,5
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Kapaciteti [GB]:
10 000
Kodi i prodhuesit:
ST10000VN0004
Lansuar:
25 Gusht 2016
Lloji i hard diskut:
Brendshëm
Memorie e përkohshme (cache):
256
Operim në 24 x 7:
Prodhuesi:
Seagate
Shpejtësia e rrotullimit të pllakës [rpm] :
7 200
Teknologjia:
SATA 6Gb/s
Teknologjia e hard diskut:
Magnetike
Ueb-i i prodhuesit:
Seagate.com

Bashkangjitja Hard disk Seagate IronWolf - 7200 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE