Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Pllakë amë MSI Z370 GAMING PRO CARBON - Intel Z370

Kodi i produktit:
223624
AMD CrossFireX:
NVIDIA SLI:
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
25,990 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Me përshtatje të pakufizuar dhe karakteristika të veçanta të lojrave, pllakat amë MSI PERFORMANCE GAMING ofrojnë përvojën më të mirë të lojrave. Seti i ri i çipave Intel Z370 është dizajnuar për të mbështetur gjeneratën e 8-të procesorëve të quajtur Coffee Lake. Ju mund të kontrolloni Mystic Light duke përdorur një aplikacion MSI Gaming ose celular të menqur. Kështu që ju mund të ndryshoni stilin dhe ngjyrën e ndriçimit brenda sekondave, duke bërë që kompjuteri juaj të duket si një makinë e re. Me 2048 ngjyra dhe 7 mënyra të ndryshme, Mystic Light ofron mundësi të pafundme për të personalizuar makinën e lojrave të secilit lojtarë. Pasi ftohja e kompjuterit është element kryesor për performancë të besueshme, MSI siguron që të shtojë konektorë të mjaftueshëm për freskues me kontroll të plotë në mënyrë që ju të ftohni sistemin tuaj deri në maksimum. Ky produkt MSI mbështet të gjitha standardet e fundit të ruajtjes, që ju lejon lojëra më të shpejta, të rritni nivelet e ngarkesës dhe të keni një avantazh mbi armiqtë tuaj. Me MSI Audio Boost ju merrni cilësinë më realiste të zërit. Ai siguron cilësinë më të lartë të zërit duke përdorur komponentë audio cilësor premium. Këto ju lejojnë të shijoni një tingull befasues që ndihmon në krijimin e përvojës më emocionuese të lojrave. Kjo pllakë amë ka setin e çipave Intel Z370. Ajo ofron prizë 1151 me mbështetje për procesorët e gjeneratës së 8-të Intel Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron. Pllaka ofron 4 slote DIMM DDR4 (dy kanale) me kapacitet deri në 64 GB dhe mbështetje pë frekuencë deri në 2667 MHz (deri në 4000 MHz OC). Ndërfaqja e pllakës ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 8x USB 3.1 Gen 1 (4x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 2x USB 3.1 Gen 2 (1x tip-A, 1x tip-C), 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 5x audio jack dhe slote zgjerimi 3x PCI-E 3.0 x16 (x16 / x0 / x4, x8 / x8 / x4) dhe 3x PCI-E 3.0 x1. Për hard disqet, pllaka ka 6x lidhës SATA 6Gbps dhe 2x lidhës M.2. Ajo mbështet NVIDIA SLI dhe AMD Crossfire. Pllaka është në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Bluetooth:
Chipset:
Intel Z370
DisplayPort:
EAN:
4719072540357
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
4000
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
Z370 GAMING PRO CARBON
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Kontrollor USB 3.1:
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, Ftohës (4x 4pin), Ftohës për CPU (1x 4pin), M.2 (2x), SATA 6Gb/s (6x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (4x porte), Ujë (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA :
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
4
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
3
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
3+
Numri i sloteve për memorie:
4
NVIDIA SLI:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
Intel
Për tu përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
304 x 243
Prizë:
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
USB-C:
WLAN (WiFi):

Bashkangjitja Pllakë amë MSI Z370 GAMING PRO CARBON - Intel Z370 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE