Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike ASUS GeForce DUAL-RTX2060S-O8G-EVO, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
264621
Çip grafik:
GeForce RTX 2060 Super
Prodhuesi:
ASUS
Numri i ftohësve:
2
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

66,160 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartel grafike jashtëzakonisht e fuqishme e videolojrave. Është ideale për të luajtur realitet virtual. Ajo kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për të lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikut përdor arkitekturën Turing. Është përdorur 8 GB memorie GDDR6, si dhe një 256-bit bus. Kartela ofron 2x lidhës HDMI 2.0 b, 2x lidhës DisplayPort 1.4 dhe 1x lidhës DVI-D. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2060 Super
DisplayPort:
EAN:
4718017418959
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2.7
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
550
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
267
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
90YV0DF0-M0NA00
Lansuar:
10. 7. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4 (2x), DVI-D (1x), HDMI 2.0b (2x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
2 176
Numri i ftohësve:
2
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
2
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1 725
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
136
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike ASUS GeForce DUAL-RTX2060S-O8G-EVO edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE