Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2080Ti GAMING X TRIO 11G, 11GB GDDR6

Kodi i produktit:
243421
Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Ti
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
4 352
NVIDIA SLI Ready:

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
195,430 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelat grafike GeForce RTX sjellin përvoja më të fundit të lojrave kompjuterike. Nxitur nga arkitektura NVIDIA Turing GPU dhe platforma revolucionare RTX, kartat grafike RTX rregjistrim në kohë reale të rrezeve, inteligjencë artificiale dhe mbrojtje të programueshme. Ky opsion ofron 11 GB memorie DDR6. Kjo është një kartelë grafike e fuqishme dhe ideale për të luajtur realitet virtual. Për t'u lidhur me pllakën amë nevojitet një slot PCIe 3.0 x16. Procesori i grafikës përdor arkitekturën Turing. Poashtu përdorë memorie GDDR6 dhe 352-bit bus. Kartela ofron 1x HDMI, 3x DisplayPort dhe 1x USB Type-C lidhës. Karakteristikat e kartës përfshijnë: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA SLI, NVIDIA G-SYNC, dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2080 Ti
DisplayPort:
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4719072596965
Frekuenca e memories [GB/s]:
616
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
250
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
650
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
327
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
352
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
11 264
Kodi i prodhuesit:
RTX 2080Ti GAMING X TRIO 11G
Lansuar:
22. 8. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
2x 8pin+1x 6pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
4 352
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
88
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 755
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
TMUs:
272
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce RTX 2080Ti GAMING X TRIO 11G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE