Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike PALiT GeForce RTX 2060 Super GamingPro OC, 8GB GDDR6

Kodi i produktit:
265058
Besueshmëria:
100 %
Prodhuesi:
PALiT
Multi-view:
4
Numri :
2 176
Numri i ftohësve:
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

63,680 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kjo është një kartelë grafike e videolojrave jashtëzakonisht e fuqishme. Është ideale për të luajtur realitet virtual. Kërkon një slot PCIe 3.0 x16 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori grafik përdor arkitekturën Turing. Arrin një frekuencë deri në 1710 MHz (boost), përdorë 8 GB memorie GDDR6, si dhe 256-bit bus.

Kartela ofron 1x lidhës HDMI 2.0b dhe 3x lidhës DisplayPort 1.4a. Ndër teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, dhe NVIDIA G-SYNC.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Besueshmëria:
100 %
Çip grafik:
GeForce RTX 2060 Super
DisplayPort:
EAN:
4710562241075
Formati i akumuluesit të nxehtësisë heatsink:
2-Slot
Frekuenca e memories GBs:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese Max W:
175
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike minimum W:
550
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vjet
Gjatësia e kartës m:
235
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus bit:
256
Kapaciteti i memories grafike MB:
8192
Kodi:
NE6206SS19P2-1062A
Lansuar:
17. 7. 2019
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lidhësit:
DisplayPort 1.4a (3x), HDMI 2.0b (1x)
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Multi-view:
4
Numri :
2 176
Numri i ftohësve:
2
Numri i porteve DisplayPort:
3
Numri i porteve HDMI:
1
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit nm:
12
Prodhuesi:
PALiT
Prodhuesi i çipit grafik GPU:
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik MHz:
1710
Shpejtësia e memories grafike efektive MHz:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
136
Ueb-i i prodhuesit:
Palit.biz
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike PALiT GeForce RTX 2060 Super GamingPro OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE