Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

MSI Kartelë grafike Radeon RX 550 AERO ITX 2G OC

Kodi i produktit:
1214msi
AMD Eyefinity:
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 000
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 203

Si të porosisim në Gjirafa50?

14,885 Lekë
Ju kurseni : 1,340 Lekë  (9%)
13,545 Lekë * Përfshirë TVSH-në
9% Zbritje
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kartelat grafike MSI Aero vijnë me një dizajn të ri të zi dhe të argjendtë të materialeve premium. Radeon RX 550 është një kartelë e fuqishme grafike që i ofron përdoruesit 2 GB memorie GDDR5, 128-bit bus, mbështetje DirectX 12 dhe frekuencë 1203 MHz.

Kartelat grafike MSI AERO ITX janë perfekte për formatet e vogla dhe sistemet HTPC pasi ato marrin vetëm një pjesë të hapësirës si një kartelë e plotë. Kjo do të thotë se ato përshtaten në pothuajse çdo sistem dhe sigurojnë një eksperiencë të kualitetit të lartë të lojrave.

Një nga faktorët vendimtar në performancë janë pjesët cilësore. Kjo është arsyeja pse kartelat grafike MSI përdorin vetëm komponentët që përputhen me MIL-STD-810G që kanë dëshmuar qëndrueshmërinë e tyre gjatë testimit afatgjatë edhe në kushte ekstreme të lojrave.

Teknologjia ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12 dhe MSI Afterburner. Kartela zë dy slote dhe është 155 mm e gjatë

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD Eyefinity:
Çip grafik:
Radeon RX 550
DisplayPort:
EAN:
4719072515133
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
FreeSync:
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
155
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kodi:
RX 550 AERO ITX 2G OC
Lansuar:
21. 4. 2017
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
512
Për t'u përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 203
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Vendi i origjinës:
Taiwan (Province of China)

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE