Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB

Kodi i produktit:
201504
Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
Port dalës DVI:
Numri :
768
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

24,820 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
9 artikuj
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike e fuqishme për gaming GeForce GTX 1050 Ti. Është dizajnuar për PCI-E 3.0. Përmban memorie të tipit GDDR5 me kapacitet prej 4GB dhe përfshin frekuencë prej 7008MHz. Teknologjia për frekuencën inteligjente të monitorimit, siguron që GPU të funksionojë në performancën më të lartë dhe në lojë me normën më të lartë të mundshme kornizës. Ofron një nivel të ri të përshtatjes, duke përfshirë temperaturën e synuar GPU, overclocking dhe tensionin e hapur. Teknologjia ekskluzive e freskuesit MSI TORX 2.0 lejon TWIN FROZR VI të arrijë mundësi të reja të ftohjes.Freskuesit TORX 2.0 prodhojnë 22% më shumë presion të ajrit për performancë të qetë. Karakteristikat kryesore Kjo kartelë grafike përdor një slot PCIe 3.0 për t'u lidhur me pllakën amë. Procesori i grafikut përdor arkitekturën Pascal dhe ofron një frekuencë bazë prej 1290/1354/1379 MHz dhe një shtytje prej 1392/1468/1493 MHz (Silent / Gaming / OC mode). Kartela përdor një memorie të llojit GDDR5 me kapacitet prej 4 GB dhe një frekuencë prej 7 008 MHz (7108 MHz OC). Kartela ofron 1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4 dhe 1x DVI-D. Rezolucioni maksimal dixhital është 7680 x 4320 piksel. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, NVIDIA GPU Boost 2.0 dhe MSI Gaming App. Karta zë 2 slote dhe ka gjatësi 229 mm.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
DisplayPort:
EAN:
4719072487553
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
75
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
229
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4 096
Kodi i prodhuesit:
GTX 1050 Ti GAMING X 4G
Lansuar:
26 Tetor 2016
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
768
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
32
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 290
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7 008
TMUs:
48
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw

Bashkangjitja Kartelë grafike Gaming MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GB edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE