Kartë grafike MSI GeForce RTX 2070, 8GB GDDR6, 2350 Mhz

Kodi i produktit:
247141
Çip grafik:
GeForce RTX 2070
Prodhuesi:
MSI
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1

Si të porosisim në Gjirafa50?

77,350 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
(10 artikuj)
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania MSI sjell në treg serinë e saj jashtëzakonisht të fuqishme të kartave grafikë që ju sjellin eksperiencë unike të videolojërave kompjuterike.

Karta grafike vie me çipin grafik GeForce RTX 2070 me frekuencë prej 1710 MHz dhe me memorie 256 bit. Lloji i memories grafike është GDDR6 me kapacitet 8GB. Karta ofron 1x HDMI, 3x DisplayPort dhe 1x USB Type-C . Karakteristikat e kartës përfshijnë: OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA SLI, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2070
DisplayPort:
Drita e pasme:
Po (RGB)
EAN:
4719072606244
Frekuenca e memories [GB/s]:
448
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
225
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
550
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
307
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kodi:
RTX 2070 GAMING X 8G
Lansuar:
18. 10. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2304
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1710
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
14 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE