Kartelë grafike, MSI GeForce RTX, 8GB GDDR6, 1710 Mhz

Kodi i produktit:
247516
Çip grafik:
GeForce RTX 2080
Prodhuesi:
MSI
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2 944

Si të porosisim në Gjirafa50?

100,710 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartelë grafike Gaming ideale për luajtjen e lojërave kompjuterike. Kjo kartelë ofron përformancë të lartë. Për konektim me pllakën amë shfrytëzon hapësirën PCI-Express 3.0, ndërsa arkitektura e procesorit grafik shfrytëzon teknologjinë Turing dhe ofron frekuencë prej 1710 Mhz . Karta përfshin memorie të tipit GDDR6 me kapacitet prej 8 GB. Posedon 256 bit bus,1x HDMI, 3x DisplayPort dhe 1x USB Type-C. Karta ofron mbështetje për teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, NVIDIA Ansel, NVIDIA SLI, NVIDIA G-SYNC dhe HDR.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce RTX 2080
DisplayPort:
EAN:
4719072596859
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
215
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
650
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
268
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8192
Kodi:
RTX 2080 AERO 8G
Lansuar:
23. 10. 2018
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6+8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR6
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri i porteve DisplayPort:
3+
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
2 944
NVIDIA SLI Ready:
Për t'u përdorur në:
Për gaming (game tip)
Procesi i prodhimit [nm]:
12
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
2 350
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
184
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com
Virtual Reality:

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE