Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1070 AERO ITX 8G OC, 8GB GDDR5

Kodi i produktit:
210091
Çip grafik:
GeForce GTX 1070
Prodhuesi:
MSI
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
2
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
50,550 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave
  • Përshkrimi
  • Detajet
  • Vlerësimet
  • Të ngjashme

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike MSI Aero është e përsosur për adhuruesit e videolojërave dhe realitetit virtual, e cila ju mundëson që të shijoni çdo betejë e luftim deri në maksimum. Kjo kartelë ka procesor grafik që përdorë arkitekturën NIVIDIA Pascal dhe operon në frekuenca 1531 MHz (1721 në Boost mode). Poashtu, kjo kartelë përdor memorie GDDR5 me kapacitet 8 GB me frekuencë 8008MHz. Kartela si pjesë përbërëse ka dy porte HDMI 2.0b, dy DisplayPort 1.4, dhe një DVI-D me rezolucion maksimal 7680 x 4320 piksela. Gjithashtu, mbështet teknologjitë OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready NVIDIA Ansel, NVIDIA SLI, NVIDIA G-SYNC dhe MSI Afterburner dhe lidhet me pllakën amë nëpërmjet platformës PCIe 3.0.

Vlerësimet

Shpejte, korrekt, produkti i njejte me specifikat e cekura.
Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1070
DisplayPort:
EAN:
4719072509712
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
256
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
150
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
500
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
175
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
256
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
8 192
Kodi i prodhuesit:
GTX 1070 AERO ITX 8G OC
Lidhës për furnizim me energji:
1x 8pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12,1
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
1 920
Numri i porteve DisplayPort:
2
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
2
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
NVIDIA SLI Ready:
Për tu përdorur në:
Për gaming
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
16
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
64
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 531
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
8 008
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
120
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Virtual Reality:

Bashkangjitja Kartelë grafike MSI GeForce GTX 1070 AERO ITX 8G OC edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE