Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike Sapphire R5 230 1GB DDR3

Kodi i produktit:
150494
AMD Eyefinity:
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
PCI-E 2.x:
Për t'u përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

6,600 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Sapphire R5 230 është seri e re e kartelave grafike e cila është përshtatur kryesisht për të plotësuar nevojat e kompjuterëve për zyrë apo biznes me performancë të mjaftueshme për hapjen e aplikacioneve të zyrës dhe konsumim të paktë të energjisë elektrike. Kartela është e pajisur me çipin grafik AMD R5 230 që është krijuar me teknologjinë 40nm, ka memorie prej 1GB të llojit DDR3, ju ofron mbështetje për platformat DirectX 11 dhe OpenGL 4.1, mban portet DVI,VGA apo HDMI për lidhjen e monitorit si dhe mund të lidhet në kompjuter me platformën PCI-E Express x16 2.1

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD Eyefinity:
Çip grafik:
Radeon R5 230
EAN:
4895106271180
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
10,7
Ftohës:
Pasiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
146
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1024
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
11233-01-20G
Lansuar:
10. 4. 2014
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
11
Mbështetje për OpenGL:
4.3
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
Numri: :
160
PCI-E 2.x:
Për t'u përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
Sapphire
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
625
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 334
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartelë grafike Sapphire R5 230 1GB DDR3 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE