Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartela Grafike GIGABYTE GT730, 1GB

Kodi i produktit:
176036
Çip grafik:
GeForce GT 730
Numri :
384
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
5 000
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
902

Si të porosisim në Gjirafa50?

10,270 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Transporti:
48 orë
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Gigabyte është prodhues i kartelave grafike, seria GT 730, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 28 nm e cila përdorë chip-in grafik NVIDIA GeForce 730 që përbëhet nga 384 stream procesorë që janë të akorduar në frekuencë 902 MHz, ka të integruar ftohës pasiv i cili mundëson ftohjen dhe rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmban porte DVI, HDMI dhe VGA port që mundësojnë konektimin e maksimum 2 monitorëve përnjëherë. Teknologjia NVIDIA Adaptive V-Sync ka mbështetje në ruajtjen e konsumimit të energjisë së kartelës dhe balansimin e fuqisë duke u bazuar se në çka përdoret kartela.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 730
D-Sub:
EAN:
4719331323349
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1.5-Slot
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
177
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kodi i prodhuesit:
GV-N730D5OC-1GI
Lansuar:
1 Gusht 2015
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Numri :
384
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
902
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
5 000
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartela Grafike GIGABYTE GT730 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE