Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike ASUS EN210 V2, 1 GB

Kodi i produktit:
86183
Çip grafik:
GeForce 210
Numri i porteve HDMI:
1
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
TMUs:
8
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
5,340 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike ASUS EN210 përbëhet nga çipi NVIDIA, si dhe përkrah specifikat e gjera të DiretX 10.1. Bërthama grafike ka frekuencë prej 589 MHz deri në 1200 MHz. Përmban ftohës që e parandalon nxehjen dhe e bën ideal për kompjuterët HTPC. Përmban port për DVI, HDMI dhe D-SUB. Kapaciteti i kartelës grafike është 1 GB.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce 210
D-Sub:
EAN:
4719543359402
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
30,5
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kodi i prodhuesit:
90-C1CP6Z-L0UANAYZ
Lidhës për furnizim me energji:
Nuk ka nevojë
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
10,1
Mbështetje për OpenGL:
3,1
Numri :
16
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
4,1
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
ASUS
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
589
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 200
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Asus.com
Verzioni Vertex Shader:
4,1

Bashkangjitja Kartelë grafike ASUS EN210 V2 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE