Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike EVGA GeForce 210, 1 GB

Kodi i produktit:
146102
Çip grafik:
GeForce 210
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
4,1

Si të porosisim në Gjirafa50?

6,180 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike EVGA Geforce 210 është e përbërë nga çipi NVIDIA, që ka arkitekturë prej 40nm dhe frekuencë prej 520 MHz deri në 1200 MHz. Kartela grafike instalohet përmes PCI-Express 2.0, gjithashtu përkrahë MPEG-2 të dekoduar dhe MPEG-4, që përmirëson operimin e videove në rast të lidhjes së procesorëve të tyre. Përmban porte për DVI, HDMI dhe VGA. Sasia e energjisë që konsumon ky produkt është 300W.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce 210
EAN:
4250223633134
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
9,6
Ftohës:
Pasiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
01G-P3-1313-KR
Lansuar:
11 Shkurt 2014
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
10,1
Mbështetje për OpenGL:
3,1
Numri :
16
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
4,1
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
EVGA
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
520
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 200
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Evga.com
Verzioni Vertex Shader:
4,1

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE