Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike EVGA GT 710 LP, active, 1GB

Kodi i produktit:
186728
Çip grafik:
GeForce GT 710
Prodhuesi:
EVGA
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për t'u përdorur në:
Multimedia

Si të porosisim në Gjirafa50?

7,360 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Karta EVGA për video lojëra do të sigurojë performancën përfundimtare për gamers. Gëzoni deri në 10x më të shpejtë dhe 80% grafikë më të mirë se sa që gjenden në grafikë të integruar në pllakat amë. Karta është projektuar për lojërat më moderne, ku tërheq të gjitha detajet dhe rrit eksperiencën e lojës. Një kartë grafike e dedikuar me çip Nvidia dhe performancë të lartë është projektuar për asambletë e lojrave, ku ju mund të lidhni deri në tre monitorë HD me lidhje, DVI-D, HDMI dhe VGA. Karta ka 1GB memorie DDR3 dhe 954 MHz të CUDA. Poashtu, ju mund të gjeni OpenGL 4.5, Nvidia PhysX, PCI Express 2.0, Nvidia FXAA, PureVideo HD dhe Adaptive Vertical Sync.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 710
D-Sub:
EAN:
4250812412393
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Frekuenca e memories [GB/s]:
14.4
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
25
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
114,3
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1024
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
01G-P3-2711-KR
Lansuar:
25. 2. 2016
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri :
192
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për t'u përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
EVGA
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16+
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
954
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1800
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Evga.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartelë grafike EVGA GT 710 LP edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE