Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike Gigabyte 210 Experience, 1GB

Kodi i produktit:
99401
Çip grafik:
GeForce 210
Prodhuesi:
GIGABYTE
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia

Si të porosisim në Gjirafa50?

5,520 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Gigabyte është prodhues i kartelave grafike, seria 210 Experience, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 28 nm e cila përdorë chip-in grafik NVIDIA GeForce 210 që përbëhet nga 16 stream procesorë që janë të akorduar në frekuencë 520 MHz, ka të integruar ftohës pasiv i cili mundëson ftohjen dhe rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmban porte DVI, HDMI dhe VGA port që mundësojnë konektimin e maksimum 2 monitorëve përnjëherë. Teknologjia NVIDIA Adaptive V-Sync ka mbështetje në ruajtjen e konsumimit të energjisë së kartelës dhe balansimin e fuqisë duke u bazuar se në çka përdoret kartela.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce 210
D-Sub:
EAN:
4719331331153
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
30,5
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
GV-N210SL-1GI
Lansuar:
4 Nëntor 2011
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
10,1
Mbështetje për OpenGL:
3,1
Numri :
16
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
4,1
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
520
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 200
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Verzioni Vertex Shader:
4,1

Bashkangjitja Kartelë grafike Gigabyte 210 Experience edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE