Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike GIGABYTE GT 710, 1GB

Kodi i produktit:
184689
Çip grafik:
GeForce GT 710
Numri i porteve DVI:
1
TMUs:
8
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 800

Si të porosisim në Gjirafa50?

7,820 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Gigabyte është prodhues i kartelave grafike, seria GT 710, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 28 nm e cila përdorë chip-in grafik NVIDIA GeForce 210 që përbëhet nga 192 stream procesorë që janë të akorduar në frekuencë 954 MHz, ka të integruar ftohës pasiv i cili mundëson ftohjen dhe rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmbanë porte DVI, HDMI dhe VGA port që mundësojnë konektimin e maksimum 2 monitorëve përnjëherë. Teknologjia NVIDIA Adaptive V-Sync ka mbështetje në ruajtjen e konsumimit të energjisë së kartelës dhe balansimin e fuqisë duke u bazuar se në çka përdoret kartela. Karta grafike ofron mbështetje të plotë për: DirectX 12 dhe OpenGL 4.5, është e dizajnuar për PCI-E Express 2.0 x 16, ka një 64-bit bus. Kartela ka shpejtësi efektive të memories 1800 MHz dhe memorie 1 GB.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 710
D-Sub:
EAN:
4719331316471
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
144
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
1 024
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
GV-N710D3-1GL
Lansuar:
2 Shkurt 2016
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
192
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
954
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 800
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartelë grafike GIGABYTE GT 710 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE