Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike GIGABYTE GT740, 2 GB

Kodi i produktit:
155034
Çip grafik:
GeForce GT 740
Numri i porteve DVI:
2
TMUs:
16
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
5 400

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
15,300 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Gigabyte është prodhues i kartelave grafike, seria GT 730, është kartë grafike e prodhuar në proces me njësi 40 nm e cila përdorë chip-in grafik NVIDIA GeForce 740 që përbëhet nga 384 stream procesorë që janë të akorduar në frekuencë 1072 MHz, ka të integruar ftohës pasiv i cili mundëson ftohjen dhe rritë jetëgjatësinë e kartës. Karta përmban porte DVI-D, HDMI dhe VGA port që mundësojnë konektimin e maksimum 2 monitorëve përnjëherë. Teknologjia NVIDIA PhysX funksionon në ruajtjen e konsumimit të energjisë së kartelës dhe balansimin e fuqisë duke u bazuar se në çka përdoret kartela.

Shënim! Garanconi i produktit nuk eshtë i vlefshëm nëse kartela stërngarkohet nga procesimi i madh i të dhënave.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 740
D-Sub:
EAN:
4719331319137
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kodi i prodhuesit:
GV-N740D5OC-2GI
Lansuar:
20 Qershor 2014
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
11,2
Mbështetje për OpenGL:
4,4
Numri :
384
Numri i porteve DVI:
2
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
GIGABYTE
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
32
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1 072
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
5 400
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 3.0
TMUs:
16
Verzioni Vertex Shader:
5

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE