Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë Grafike MSI GeForce GT 710, 2GB GDDR3

Kodi i produktit:
209295
Çip grafik:
GeForce GT 710
Numri i porteve mini HDMI:
1
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
TMUs:
8
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
9,160 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike MSI ka ftohës pasiv dhe operon në frekuencë 954 MHz, si dhe përdorë memorie DDR3 me kapacitet 2 GB me shpejtësi Bus 64-bitëshe. Kartela si pjesë përbërëse ka një port DVI-D, një DVI-D, një mini HDMI dhe mbështet teknologjinë. Shënim! Për të lidhur këtë kartelë me pllakën amë, ju duhet të keni hapësirë PCIe 2.0, kurse reduktimi mund të bëhet përmes DVI-së në VGA.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 710
D-Sub:
EAN:
4719072472191
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
19
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjatësia e kartës [m]:
146
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kodi i prodhuesit:
GT 710 2GD3H H2D
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Mini HDMI:
Numri :
192
Numri i porteve DVI:
2
Numri i porteve mini HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
954
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 600
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Msi.com.tw
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartelë Grafike MSI GeForce GT 710 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE