Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike Sapphire HD DDR3 6450, 2GB

Kodi i produktit:
94299
AMD CrossFire:
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5

Si të porosisim në Gjirafa50?

7,120 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Disponueshmëria:
10 artikuj
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike prej Sapphire e serisë HD6450 ka kapacitet prej 2 GB, dhe përkrah grafikat moderne DirectX 11. Bërthama e saj ka kapacitet prej 40 nm. Bërthama ka mori të veçantë teknologjisë së unifikuar shader (në këtë rast 160), avantazh i të cilit qëndron në mundësinë e kryerjes së operacioneve në pixel sipas nevojave të skenave interpretuese. Operon në frekuenca prej 625 deri në 1334 MHz. Përkrahë standardin 64 bit. Është i dizajnuar për Windows 7 dhe përkrah AMD CrossFire X që ofron performancë sa dy kartela grafike bashkë. Karta është e dizajnuar me port PCI-E Express x16 1.2, port për HDMI dhe DVI.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFire:
Çip grafik:
Radeon HD 6450
D-Sub:
EAN:
4895106259515
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
1-Slot
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
27
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
400
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kartë grafike 'Low Profile':
Kodi i prodhuesit:
11190-09-20G
Lansuar:
19 Korrik 2011
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
11
Mbështetje për OpenGL:
3,2
Numri :
160
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
PCI-E 2.x:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
40
Prodhuesi:
Sapphire
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
AMD
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
625
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 334
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.1
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Sapphiretech.com
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartelë grafike Sapphire HD DDR3 6450 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE