Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Kartelë grafike VGA PALIT GT 710, 2GB

Kodi i produktit:
184595
Çip grafik:
GeForce GT 710
Numri i porteve HDMI:
1
Ueb-i i prodhuesit:
Palit.biz
TMUs:
8
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0

Si të porosisim në Gjirafa50?

6,740 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
+
E dua me GjirafaFLEX

GjirafaFLEX është shërbim shtesë që ne e ofrojmë si zgjidhje të shpejtë nëse keni defekt me produktin brenda periudhës 1 vjeçare të garancionit. Do të thotë, ose merrni produkt të ri ose merrni kredit në Gjirafa50 për vlerën e produktit. Pa pasur nevojë për pritje tek serviset e autorizuara, GjirafaFLEX ju mundëson zgjidhje aty për aty.

*Defektet përfshijnë vetëm ato fabrike, dhe jo dëmet fizike që mund të i shkaktohen produktit.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kompania Palia vjen në treg me kartelën grafike të seriës GeForce GT 710, që është ideale për kompjuterët multimedial. Përkrahë DirectX 12 dhe OpenGL 4.5 që ofrojnë imazhe 3D, si dhe efekte të shkëlqyera të zërit. Përmban edhe teknologjinë NVIDIA PhysX që përforcon GPU në lojëra të ndryshme. Përmban porte për HDMI, VGA dhe DVI. Bërthama e çipit përmban 192 njësi procesuese dhe ka frekuencë prej 954 MHz deri në 800 MHz. Kapaciteti i kartelës grafike është 2 GB.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GT 710
D-Sub:
EAN:
4710636268915
Frekuenca e memories [GB/s]:
12,8
Ftohës:
Pasiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
19
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
115
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
64
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
2 048
Kodi i prodhuesit:
NEAT7100HD46H
Lloji i memories grafike:
GDDR3
Mbështetje për DirectX:
12
Mbështetje për OpenGL:
4,5
Numri :
192
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Multimedia
Pixel Shader Version:
5
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
28
Prodhuesi:
PALiT
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
4
Shpejtësia Bus e PCIe:
16
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
954
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
1 600
Shpejtësia standarde Bus:
PCI-Express 2.0
TMUs:
8
Ueb-i i prodhuesit:
Palit.biz
Verzioni Vertex Shader:
5

Bashkangjitja Kartelë grafike VGA PALIT GT 710 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE