Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING 4G, 4GB GDDR5 GTX 1050 Ti GAMING 4G

Kodi i produktit:
203811
Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
Mbështetje për OpenGL:
4.5
TMUs:
48
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7008
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1290

Si të porosisim në Gjirafa50?

25,350 Lekë * Përfshirë TVSH-në
Vetëm 1
Disponueshmëria:
1 artikull
Transporti:
48 orë
+

Gjirafa FLEX nuk është e disponueshme për këtë produkt.

Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Kartela grafike nga MSI është dizajnuar me ngjyrë të zezë dhe të kuqe dhe ju ofron lojtarëve performancë jashtëzakonisht të shpejtë dhe në të njëjtën kohë një pamje unike për kompjuterin e tyre. Kartela grafike është ndërtuar me arkitekturën NVIDIA Pascal, ka 4B memorie GDDR5 dhe ofron mbështetje për DirectX 12 në mënyrë që të keni eksperiencën më të mirë, të shpejtë dhe efiçiente të luajtjes së videolojërave. Ajo vjen me teknologjinë më të fundit për monitorimin inteligjent të frekuencave në mënyrë që GPU-ja të funksionojë me performancën më të lartë për normën më të lartë të mundshme të kornizës. Kjo ju ofron nivele të reja të konfigurimit, duke përfshirë targetimin e temperaturës së GPU-së si dhe kontrollimin e voltazheve për "overclocking". Rezolucioni maksimal digjital është 7680 x 4320 p. Nga teknologjitë e përdorura dhe të mbështetura, kartela ofron: OpenGL 4.5, DirectX 12, NVIDIA GPU Boost 2.0 dhe MSI Gaming App. Teknologjia ekskluzive MSI TORX 2.0 sjell flutura ftohëse të reja që ju mundëson të arrini mundësi të reja të ftohjes së kartelës. Kjo kartelë grafike zë hapësirën e dy sloteve dhe është 229mm e gjatë

Vlerësimet

Teper i knaqun me ket grafik jau sugjeroj t gjithve temp nuk rrin me teper se 40 grade.
Lojrat te cilat i luaj Gta 5 me ultra - CSGO - Battlefield etj asnje problem.
Shkruaj koment

Detajet teknike

Çip grafik:
GeForce GTX 1050 Ti
DisplayPort:
EAN:
4719072490591
Formati i akumuluesit të nxehtësisë (heatsink):
2-Slot
Ftohës:
Aktiv
Fuqia e kabllos vazhduese (Max) [W]:
75
Furnizimi i rekomanduar me energji elektrike (minimum) [W]:
300
Furnizues i jashtëm i energjisë elektrike:
G-Sync:
Garancioni nga prodhuesi:
1 vit
Gjatësia e kartës [m]:
229
HDMI:
Kapaciteti i memories Bus [bit]:
128
Kapaciteti i memories grafike [MB]:
4096
Kodi i prodhuesit:
GTX 1050 Ti GAMING 4G
Lidhës për furnizim me energji:
1x 6pin PCIe
Lloji i memories grafike:
GDDR5
Mbështetje për DirectX:
12.1
Mbështetje për OpenGL:
4.5
Numri :
768
Numri i porteve DisplayPort:
1
Numri i porteve DVI:
1
Numri i porteve HDMI:
1
NVIDIA GeForce 3D Vision-Ready:
Për tu përdorur në:
Klasë mesatare
Port dalës DVI:
Procesi i prodhimit [nm]:
14
Prodhuesi:
MSI
Prodhuesi i çipit grafik (GPU):
NVIDIA
ROPs:
32
Shpejtësia e çipit grafik [MHz]:
1290
Shpejtësia e memories grafike (efektive) [MHz]:
7008
TMUs:
48
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com

Bashkangjitja MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING 4G edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE