Mbështetu tek ne. Dërgesa 100% të sigurta, kudo në Shqipëri.

Pllakë amë MSI B450-A - AMD B450

Kodi i produktit:
241828
AMD CrossFireX:
Numri i sloteve për memorie:
4
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2

Si të porosisim në Gjirafa50?

Gjirafa50 rekomandon këtë produkt!
16,200 Lekë * Përfshirë TVSH-në
0 artikuj në stok 😢
Shto në listen e dëshirave

Përshkrimi i produktit

Pllakë amë për lojëra me procesorë AMD B450 dhe një prizë AMD AM4 me mbështetjen e procesorit AMD Ryzen (Summit / Raven / Pinnacle Ridge). Bordi ofron 4 x konektorë DIMM për memorie DDR4 (dy kanale) deri në 64GB dhe funksionin në rrekuencat 2667 MHz dhe deri në 3466 MHz OC. Pllaka ju ofron deri në 6x USB 2.0 (2x në panelin e pasmë, 4x në pllakë), 4x USB 3.1 Gen 1 (2x në panelin e pasmë, 2x në pllakë), 2x USB 3.1 Gen 2x në panelin e pasmë, 1x DisplayPort, 1x HDMI, 1x PS / 2, 1x GLAN, 6 konektorë të audios dhe 1x PCI-E 3.0x16 (Stemp me Vega Graphics x8) slot 1 PCI-E 2.0 x16 (x4) and 4x PCI-E 2.0 x1. Për hard disqe pllaka mban 6x SATA 6Gbps dhe 1x konektor M.2 .Kjo pllakë mbështet platformën AMD Crossfire dhe është e ndërtuar në formatin ATX.

Vlerësimet

Asnjë postim i gjetur

Shkruaj koment

Detajet teknike

AMD CrossFireX:
Chipset:
AMD B450
D-Sub:
DVI:
EAN:
4719072587079
Frekuenca maksimale operuese [MHz]:
3466
Garancioni nga prodhuesi:
3 Vite
Gjenerata e procesorit:
Ryzen - gjenerata e parë, Ryzen - gjenerata e dytë
HDMI:
Kapaciteti maksimal i memories [GB]:
64
Kartelë grafike të integruar: :
Nga procesori
Kodi i prodhuesit:
B450-A PRO
Kontrollor LAN:
Kontrollor M.2:
Kontrollor RAID:
Kontrollor SATA 6GB/s:
Kontrollor USB 2.0:
Kontrollor USB 3.0 (USB 3.1 Gen1):
Lansuar:
21. 8. 2018
Lidhës të brendshëm:
ATX 8pin, ATX 24pin, COM, ftohës (4x 4pin), ftohës për CPU (1x 4pin), LPT, M.2 (1x), RGB LED, SATA 6Gb/s (6x), TPM, USB 2.0 (4x porte), USB 3.0 (2x porte), uji (1x 4pin)
Lloji i memories:
DDR4 DIMM (slot)
Lloji i pllakës amë:
ATX
Numri i lidhësve LAN:
1
Numri i lidhësve SATA / eSATA::
6
Numri i porteve USB-A 2.0:
2
Numri i porteve USB-A 3.0 / 3.1 Gen 1 :
2
Numri i porteve USB-A 3.1 Gen 2:
2
Numri i sloteve CPU:
1
Numri i sloteve PCI-Express 16x:
2
Numri i sloteve PCI-Express 1x:
4
Numri i sloteve për memorie:
4
PCI-E 2.x:
PCI-E 3.x:
Për procesorë:
AMD
Për t'u përdorur në:
Lojë
Përmasat e pllakës [mm]:
305 x 244
Prizë:
Socket AM4
Prodhuesi:
MSI
Shpejtësi maksimale Bus e PCI-E:
16+
Sinkronizim të RGB:
MSI Mystic Light Sync
Ueb-i i prodhuesit:
Cz.msi.com

Bashkangjitja Pllakë amë MSI B450-A - AMD B450 edhe ndonjë aksesorë

Shiko produkte të tjera

SHFAQ MË SHUMË PRODUKTE